Facebook Pixel

Грошей вистачить на все! Підсумки тижня

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Падіння ВВП на 4,8% у першому кварталі? Неважливо! Понад 30 мільйонів безробітних? Не має значення! Падіння прибутків компаній майже на 20%? Та яка різниця! Всіх врятує ФРС, підтримавши фінансову систему трильйонними вливаннями.


Наскільки ефективними виявляться заходи, вжиті ФРС для порятунку економіки, – ще невідомо. Однак те, що вони врятували ринок акцій, – немає сумнівів!

Для Dow Jones, який упродовж останнього місяця зріс на 12,9%, квітень може стати найкращим місяцем, починаючи з жовтня 2002 року.

Рекорд S&P 500 вражає ще більше — 14,1%, а це найвище досягнення з грудня 1991-го. Nasdaq за місяць злетів на 15,8% – подібного не відбувалося з квітня 2009-го.

QuoteGilead Sciences оголосила, що близька до винаходу препарату для лікування хворих коронавірусом.

Всі прогнози скептиків про те, що жахливі макроекономічні дані, які почнуть надходити у квітні, і корпоративні результати, які часто-густо свідчать про падіння виручки та прибутку, спрямують ринок акцій у безодню нового найглибшого падіння, виявилися лише передбаченнями.

Ринок зростає і радує тих, хто зважився на купівлю акцій тиждень, два, три або чотири тому. Дуже влучно зауважив глава одного з американських банків:

Quote«Оголошення про безмежне QE (кількісне пом'якшення, що означає вливання грошей через викуп активів) того самого дня, коли ринок акцій досяг мінімуму (наприкінці березня), стало найкращою музикою для вух інвесторів. Відтоді, як ФРС пішла ва-банк, ринок акцій просто не зупинити».

І це правда! Вже цього тижня його точно ніщо не могло зупинити: ні дані про падіння ВВП на 4,8%, ні зниження споживчих витрат, які становлять близько двох третин всієї економічної активності всередині країни, на 7,6%, ні 3,8 млн нових безробітних за тиждень. Всі показники, до речі, виявилися гіршими за прогноз.

Ба більше, ринок отримав позитивний імпульс після того, як фармацевтичний гігант Gilead Sciences оголосила, що наблизилась до винаходу препарату для лікування хворих на коронавірус.

Корпоративні результати за перший квартал теж були сприйняті з ентузіазмом. Alphabet, Facebook, Tesla та Microsoft повідомили про зростання виручки та прибутку, після чого ринок пішов штурмувати нові висоти.

Під час написання цієї колонки ще не були відомі квартальні результати Amazon та Apple. Але сумнівів немає: що б вони не оголосили у четвер увечері – нинішній ринок пробачить їм усе!

QuoteАдже, як сказав у середу глава ФРС, we won't run out of money («грошей вистачить на все»).

Джером Пауелл пообіцяв, що очолюваний ним центробанк діятиме «агресивно, активно і з силою» і незабаром запустить Main Street Lending Program обсягом $600 млрд для кредитування реального сектора.

І на завершення. Глава ФРС закликав Конгрес не зважати на бюджетний дефіцит, але використовувати «велику фіскальну міць США» для порятунку національної економіки.

Іншими словами (для тих, хто дуже сумнівався) – бенкет дешевих грошей триває.

QuoteУсі вірять у те, що бездонний гаманець ФРС повністю поверне нас у докризовий стан вже у III кварталі.

І якщо Уолл-стріт, яка почала вдало працювати, та Трамп, що зміцнив позиції у виборчих перегонах, повинні низько вклонитися та складати Пауеллу панегірики, то подивимося, як відреагує реальний сектор, коли S&P 500 штурмуватиме історичні максимуми на тлі двозначного безробіття та падіння ВВП.

Але до цього ще треба дожити. А поки що все чудово! Рани американського ринку акцій затягнулися, як на собаці, і S&P 500 зараз торгується на тому самому рівні, що й наприкінці третього кварталу минулого року.

Проте тоді рівень безробіття був 3,5%, зараз – 14%. Економіка тоді зростала на 2,0% – зараз падає на -4,8%. А прибутки компаній хоч і не зростали, але і не падали на 20%, як зараз.

І якщо всі подібні відхилення – це не провісник майбутніх проблем, то тільки тому, що всі вірять у те, що бездонний гаманець ФРС повністю поверне нас у докризовий стан вже у третьому кварталі 2020 року. Вийде чи ні – побачимо...

Гарних всім вихідних, вдалих інвестицій, і залишайтеся здоровими!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора