Ця передсвятковий тиждень — тиждень перед травневими святами, тому можна чекати зростання волатильності валютних спекулянтів у світі наприкінці тижня.
Хоча вплив цих подій на валютний ринок і бізнес-активність у кожній окремій країні буде набагато менш значущим, ніж зазвичай. Через коронавірус і карантин по всьому світу бізнес-активність уже впала, тож сезон травневих свят не стане періодом зростання попиту на одяг/взуття/продукти харчування та бензин.
З новин потрібно уважно стежити за коментарями в ЗМІ щодо ринку енергоресурсів, адже 1 травня вступає набуває чинності новий договір країн ОПЕК з видобутку нафти.
Прогнози для України: важливі події і ситуація з гривнею
На деяке послаблення для гривні та зростання волатильності можна чекати через останні новини про те, що з 28 квітня перекази на приватні карткові рахунки можуть заблокувати.
При поповненні банківської картки на суму понад 5 тис. грн для отримання грошей громадянам треба буде доводити законність отримання цих коштів. Ці заходи спрямовані на поповнення державного бюджету.
Так, за кожну транзакцію, а пізніше і за часті транзакції навіть на суму менше 5 тис. гривень громадянам потрібно буде давати пояснення, звідки прийшли гроші і чи сплатили вони податки, якщо виявиться, що ці гроші отримані як заробітна плата.
Для валютного ринку країни це може стати фактором волатильності з тієї причини, що населення продовжить активно конвертувати національну валюту в іноземну, побоюючись за нові обмеження в найближчому майбутньому.
Враховуючи критичне становище економіки в світі та необхідність продовження якихось виплат з бюджету (а поповнень усе менше), уряд може почати видавати нові укази, які будуть спрямовані на поповнення держскарбниці.
Пам'ятайте, що з 28 квітня банківська система почне жорстко моніторити всі фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів), а також грошові перекази в Україну з-за кордону.
Коронавірус і ринки
Позитивний сигнал для ринку України в тому, що в Китаї вже немає хворих на коронавірус (останні новини в ЗМІ). Це може обіцяти швидке завершення карантину по всьому світу. Можливо, навіть до середини травня.
Фондові ринки в світі припинили сильну просадку, валюти країн, що розвиваються, не падають, а захисні золото, ієна і франк не користуються попитом у спекулянтів-покупців на світовій арені. Навіть біткойн не продемонстрував рекордного зльоту, незважаючи на найсильнішу невизначеність стану світової економіки.
На нас чекає висока волатильність на світовій арені, тільки-но криза з пандемією почнуть вщухати.
Це означає, що інвестори вже заклали всі ризики, і для нової хвилі розпродажів (акцій, валют, індексів) потрібні сильні новинні драйвери.
Важливо пам'ятати про такі, як, наприклад, невизначеність у Північній Кореї (маємо на увазі неоднозначний стан її лідера), а також вибори президента США. Через коронавірус усі забули, що це передвиборний рік у Штатах і на початку листопада 2020 року має пройти голосування.
На тлі поширення хвороби люди втрачають джерело заробітку і переживають сильний стрес через можливість заразитися не до кінця вивченою хворобою. У такий час суспільство має потребу в сильному державному апараті, а не в гучних коментарях у Twitter – тобто у Трампа серйозні шанси програти вибори.
А значить, на нас чекає висока волатильність на світовій арені, тільки-но криза з пандемією почнуть вщухати.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора