Facebook Pixel

У яких сферах зараз найвищі зарплати та найкращі умови роботи

Анна Тамбовська
керівниця рекрутингової агенції, кар'єрна консультантка, експертка платформи з розвитку кар’єри Happy Monday

Керівниця рекрутингової агенції, кар'єрна консультантка, експертка платформи з розвитку кар’єри Happy Monday Анна Тамбовська розповіла для The Page про те, де зараз найвигідніше та найзручніше працювати.

Умови роботи в IT-компаніях

Трендом сьогодення, як і раніше, є IT-компанії. Цей напрямок бізнесу залишається найбільш високооплачуваним в Україні, і це стосується не тільки технічних спеціалістів, але й загалом усіх співробітників компаній.

Розглянемо в порівнянні найпопулярнішу вакансію, яка на сьогодні є – це менеджер з продажів. За основу візьмемо статистичні дані двох job-порталів: djinni.co — cайт, де розміщають вакансії IT-компанії та work.ua — сайт, де розміщають вакансії компанії різних напрямків.

Статистика djinni.co, згори ліворуч – середні пропозиції компаній, а праворуч – побажання кандидатів. Враховуються усі міста України.

Статистика djinni.co, згори ліворуч – середні пропозиції компаній, а праворуч – побажання кандидатів. Враховуються усі міста України.

Статистика work.ua, пропозиції компаній з розбивкою по містах України, середня взята з урахуванням усіх міст України.

Статистика work.ua, пропозиції компаній з розбивкою по містах України, середня взята з урахуванням усіх міст України.

Статистика work.ua з урахуванням побажань кандидатів, з розбивкою по містах України, середня взята з урахуванням усіх міст України.

Статистика work.ua з урахуванням побажань кандидатів, з розбивкою по містах України, середня взята з урахуванням усіх міст України.

Враховуючи, що більшість IT-компанії мають прив’язку до курсу долара, виходить дуже суттєва різниця. Не по усім професіям різниця буде настільки суттєвою, але все ж таки перевага буде за IT.

Окрім заробітної плати у співробітників IT-напрямку більше можливостей працювати віддалено, що на сьогоднішній день в умовах воєнного часу є великою перевагою, враховуючи, що багато наших громадян знаходяться в різних куточках України та світу. «Плюшки», такі як медичне страхування, обіди, спортзали тощо почали скорочувати ще в період пандемії, коли компанії перейшли здебільшого на дистанційну роботу.

Варто враховувати, що ринок IT зазнав великих коливань в Україні. Були певні скорочення і оптимізації в деяких компаніях, а також зміни в географії розташування іноземних компаній, тому виправдано зауважити, що на даний момент попит на вакансії в IT-галузі перевищує пропозиції.

Умови роботи в неурядових організаціях

Сектор NGO, навпаки, зараз зростає. Некомерційні організації, фонди та благодійні організації стрімко почали розширювати свою діяльність від початку повномасштабного вторгнення, багато міжнародних організацій зайшло на український ринок, а також з’явились нові українські організації. Заробітні плати в цьому напрямку є конкурентоспроможними, в міжнародних організаціях рівень заробітних плат досягає європейського рівня. Згідно зі статистичними даними rabota.ua, станом на 15 травня середня заробітна плата усіх компаній напрямку NGO становить 51250 грн.

Середня зарплата в Україні в травні 2023: що пропонують роботодавці, і що просять кандидати.

Середня зарплата в Україні в травні 2023: що пропонують роботодавці, і що просять кандидати.

І як додаток більшість пропонують медичне страхування, можливість покращувати рівень англійської мови та свої професійні навички за рахунок організації. З боку кандидатів збільшилось бажання працювати в напрямку NGO під час воєнного стану, бо це дає можливість відчути себе активним учасником, що допомагає суспільству вирішувати проблеми, які пов’язані з війною. Щодо графіку роботи тут зустрічається різні варіанти: віддалена робота, робота в офісі чи гібридний графік.

Умови роботи в холдингах

Українські холдингові структури, такі як МХП, Астарта, ДТЕК, Нафтогаз та інші, є не менш привабливими за рівнем заробітних плат та умовами праці. В цих компаніях заробітні плати для ТОП-позицій та вузькопрофільних спеціалістів можуть конкурувати і перевищувати IT та NGO напрямки, але для спеціалістів початкової та середньої ланки рівень заробітної плати буде нижчим.

Окрім заробітної плати та соціальних гарантій, які передбачені КЗоТ України, компанії надають медичне страхування, корпоративне авто за необхідністю, оплачуване профільне навчання для підвищення кваліфікації співробітників, можливість отримувати психологічну допомогу від корпоративного психолога. Щодо графіку роботи – все залежить від професії та потреб компаній, тут також різні варіанти: віддалена робота, робота в офісі чи гібридний графік.

Умови роботи в міжнародних компаніях

Також серед попиту залишаються міжнародні компанії різних галузей. Хочу зазначити, що багато з таких компаній під час початку повномасштабного вторгнення надали своїм співробітникам можливість переїзду в інші країни зі збереженням робочого місця і можливістю працювати віддалено в європейському офісі або запропонували посади, які були відкриті в країні перебування. В багатьох компаніях головним офісом були виплачені додаткові кошти, як підтримка співробітників.

Станом на зараз більшість міжнародних компаній продовжують пропонувати конкурентний рівень заробітних плат, соціальні гарантії та додаткові переваги, такі як медичне страхування, страхування членів родини, навчання, для деяких посад корпоративне авто. Стосовно можливості віддаленої роботи для співробітників, які залишились працювати в Україні, тут все індивідуально, як і в холдингових та NGO структурах, все залежить від професії та потреб компанії.

Гарна новина в тому, що, як і раніше, в Україні залишається велика кількість роботодавців, які пропоную гідні умови роботи. Компанії адаптувались і навчились працювати в теперішніх умовах, тому станом на зараз ринок праці продовжує своє відновлення, вакансій стає більше, компанії переглядають заробітні плати та умови праці, щоб бути більш конкурентоспроможними в умовах дефіциту кадрів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора