Facebook Pixel

ДТЕК не планує змінювати енергоінфраструктуру Києва у 2023 році

Компанія «ДТЕК Київські енергомережі» до кінця 2023 року планує інвестувати 750 млн грн у відновлення енергомереж Києва. Проте в інвестпрограмі не йдеться про перепланування та релокацію деяких об’єктів, щоб зменшити ризики ракетних ударів.

Так на питання The Page на брифінгу 4 квітня 2023 року відповів Денис Бондар, генеральний директор «ДТЕК Київські електромережі».

Quote«Є програма захисту об’єктів, ми її виконуємо. Відновлення мереж плануємо з урахуванням досвіду, який отримали. На деяких об’єктах змінюємо схеми живлення. Проте я б не хотів розповідати про конкретні об’єкти», – так Денис Бондар відповів на питання The Page, чи планує компанія врахувати досвід ракетних атак під час ремонтів цього року.

Гендиректор компанії додав, що Міненерго розробляє відповідну програму, яка має врахувати досвід руйнувань енергосистеми після ракетних атак. Вона включає кілька пропозицій:

  • перенесення об’єктів енергетичної інфраструктури під землю — як мереж, так і розподільних станцій;
  • розділення великих об’єктів генерації на дрібніші та виведення їх у безпечні локації.

До інвестпрограми «ДТЕК Київські енергомережі» на 2023 рік такі варіанти не увійшли, уточнив Денис Бондар, хоча відновлення «зруйнованих об’єктів включено в інвестпрограму».

Інвестпрограма «ДТЕК Київські енергомережі» на 2023 рік

У грудні 2022 року «ДТЕК Київські енергомережі» отримала схвалену інвестиційну програму на 2023 рік. На підготовку до нового опалювального сезону заплановано витратити 750 млн грн. Що включає програма:

  • повний енергоаудит обладнання;
  • створення резервного аварійного запасу обладнання;
  • технічне оновлення 832 енергооб’єктів;
  • оновлення 12 високовольтних підстанцій;
  • розчищення 139 км ліній енергомереж від гілок;
  • ремонт 100 км ліній.

Щоб створити достатній аварійний резерв обладнання, компанія планує купувати та замовляти його великими партіями, щоб отримувати максимальні знижки, уточнив Денис Бондар.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉