Forbes опублікував рейтинг з 50 найкращих роботодавців у випуску журналу за квітень-травень 2023 року.
Це вже 3 щорічний рейтинг найкращих компаній для роботи в Україні. Цього разу, з огляду на повномасштабне вторгнення росії, додалися нові фактори, що впливали на оцінку компаній.
Ось за якими критеріями визначали найкращих:
- бренд роботодавця;
- рівень зарплати;
- умови праці;
- соцпакет;
- внесок компанії в перемогу;
- інформаційна відкритість;
- відчуття захищеності у працівників;
- можливості для розвитку;
- інші фактори, які на свій розсуд зазначили учасники опитування (працівники компаній).
А тепер пропонуємо ближче розглянути компанії, що зайняли найвищі сходинки рейтингу.
1 місце: Genesis
У 2022 році компанія відкрила офіси в Польщі, Португалії та на Кіпрі, збільшивши штат інтернет-холдингу більш як у півтора раза. А також запровадила нову систему формування цілей.
Відразу після вторгнення росії роботодавець допоміг у релокації на захід України близько 2 000 співробітників та їхніх родичів.
Працівники цінують «філософію відкритого фідбеку», що діє у Genesis: співробітники отримують оцінки від керівників та можуть ставити запитання топменеджменту. Головна проблема — безпека, як і в усій країні. При цьому в компанії зазначають, що вона розвивається попри труднощі, працівники дуже очікують на перемогу.
2 місце: JTI
«JTI Україна», частина міжнародної групи компаній Japan Tobacco International, у 2022 році пережила труднощі та запровадила низку змін. Кількість співробітників компанії скоротилася на 20%, виторг зменшився на 1%, а чистий прибуток — на 28%. Були зміни в управлінській команді.
При цьому компанія виплатила премію, частково компенсувала витрати співробітників на підготовку до енергокризи, допомагає вимушено переміщеним працівникам з оплатою житла та обіцяє мінімум до 2025 року компенсовувати його оренду співробітникам, домівки яких пошкоджені або знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
3 місце: Syngenta
Компанія Syngenta — найбільший світовий виробник засобів захисту рослин. «Syngenta Україна» протягом минулого року підготувала план евакуації та підтримки українських працівників, зберегла бонусну систему виплат, медичне страхування та страхування життя для співробітників та їхніх близьких, впровадила додаткову програму страхування для тих, хто тимчасово виїхав за кордон, проводить вебінари на тему ментального здоров’я та обговорює питання work-life balance.
Міжнародна група продовжує діяльність у росії, пояснюючи це бажанням не допустити погіршення світової продовольчої кризи.
4 місце: EPAM
EPAM Systems — американська ІТ-компанія, що виробляє програмне забезпечення, займається консалтингом.
Український підрозділ EPAM зазнав втрат персоналу у 2022 році: зниження попиту на глобальному ринку та обережність клієнтів щодо співпраці з українськими командами через війну призвело до зменшення штату на 22%.
Роботодавець не поспішає шукати заміну, а поточні потреби перекриває власними спеціалістами та випускниками курсів EPAM University Program (минулого року в компанії почали працювати 500 випускників).
У березні 2022 року EPAM виділила додаткові 100 млн доларів для підтримки української команди разом із сім’ями в Україні, на початку квітня того ж року компанія оголосила про остаточний вихід з росії.
Зараз команда EPAM готується до відбудови України, в компанії впевнені, що послуги ІТ-фахівців будуть особливо потрібні.
5 місце: Philip Morris
Протягом року майже 100 співробітників отримали роботу в міжнародних філіях Philip Morris, а штат компанії збільшився на 50 осіб. Компанія відновлює програму стажування для студентів INKOMPASS.
Український підрозділ американської тютюнової компанії Philip Morris під час повномасштабної війни в Україні надає допомогу своїм співробітникам. Роботодавець евакуював їх та їхніх родичів за кордон або до більш безпечних регіонів України, а також забезпечив компенсацією та сервісним пакетом.
У березні 2022 року Philip Morris уперше заявила про плани виходу з російського ринку й намагається продати бізнес в країні-окупанті. Та наразі, за словами виконавчого директора компанії Яцека Ольчака, «переговори зайшли в глухий кут».
- Ці 5 компаній посіли перші місця у рейтингу найкращих, але зовсім трохи від них відстали:Ciklum;
- Corteva Agriscience;
- Intellias;
- «Укроборонпром»;
- SoftServe.