Facebook Pixel

Кому роботу: де в Україні стало більше вакансій

Ринок праці в Україні відновлюється нерівномірно: у західних областях повне відновлення і навіть зростання, що перебільшує показники до початку вторгнення росіян. Проте у лютому роботодавці поставили новий рекорд за кількістю вакансій.

За даними аналітиків Work.ua, у лютому 2023 року опубліковано понад 60 тис. пропозицій про роботу, що становить 60% від статистики лютого 2022-го. І це впевнена тенденція до відновлення, що тримається кілька місяців. Січень 2023-го був рекордним за кількістю вакансій, і в ньому спостерігалося нетипове для зимового сезону зростання ринку праці.

Мапа відновлення ринку праці в Україні у лютому 2023 року

Інфографіка Work.ua

Інфографіка Work.ua

На Закарпатті кількість вакансій на 50% перевищила показники минулого року до повномасштабного вторгнення. В інших західних областях ринок цілком відновився або навіть трохи збільшився, ніж у лютому 2022-го. У Запорізький, Харківський та Херсонській областях залишається найскладніша ситуація з робочими місцями.

Найбільш суттєвим трендом на ринку праці України можна вважати українізацію. У 2022 році роботодавці стали розміщувати 90% оголошень про роботу українською мовою. Вісім років тому ситуація була протилежною — 16% вакансій українською і 80% російською.

Середні зарплати в Україні у лютому 2023 року

Найзатребуванішою посадою залишається продавець-консультант. За даними Work.ua, середня зарплата таких фахівців в Україні — 12,5 тис. грн, у Києві — 14 тис. грн, у Дніпрі — 13 тис. грн.

У топ-5 популярних вакансій також менеджер з продажів, водій, адміністратор, кухар. Серед цих посад найбільші середні заробітки пропонують водіям: 21,5 тис. грн — по Україні, 25 тис. грн — у Києві, 23,5 тис. грн — у Харкові.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉