Понад 50% вакансій із працевлаштування в червні 2022 року географічно міститься у двох ключових містах — Києві та Львові.
За даними порталу robota.ua, у Києві відсоток вакантності становить 36%, у Львові — 15%. Третє та четверте місця посіли Дніпро та Одеса — 8% і 5% відповідно. Вінниця, Івано-Франківськ, Полтава, Хмельницький, Ужгород і Харків розподілили між собою по 3% вакансій.
«Якщо розглядати міста-лідери за кількістю вакансій, до топ-5 міст входить Київ, який зараз має понад 8 тисяч вакансій, ще 3 тисячі вакансій у Львові. У Дніпрі майже 1,5 тисячі, в Одесі — 1300, у Вінниці — 600 вакансій. Щодо резюме ситуація така: у Києві маємо майже 24 тисячі резюме, в Одесі — 2,5 тис. резюме, у Дніпрі — 2300, у Львові трішки більше за 2 тисячі», — зазначила головна редакторка журналу «Будні» robota.ua Юлія Далібук на пресконференції «Чи є робота для біженців».
За словами експертки, найсприятливіша ситуація зараз склалася у Львові. За кількістю вакансій він опинився на другому місці, за кількістю резюме — на четвертому.
«Сьогодні Львів фактично єдине місто в Україні, де пропозиція від роботодавців перевищує попит від пошукачів. Тому там зараз вигідно шукати роботу, і це можна зробити швидше, ніж в інших регіонах. В інших містах ринок праці — у руках працедавця», — зауважила Юлія Далібук.
Загалом, за даними порталу, як порівняти з довоєнними рівнем, ринок праці відновився на 27%. Станом на 2021 рік щоденні показники вакантності становили 100 тисяч пропозицій роботи по Україні.
«Найближчим часом ми побачимо збільшення кількості вакансій за робітничими спеціальностями, а також форматом «робота парт тайм». Ми прогнозуємо суттєве зниження попиту на «білі комірці» і підвищення попиту на «сірі» та «сині комірці», — додала Юлії Далібук.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також