Facebook Pixel

Чому у пов’язаних з банками справах краще обійтися без судового процесу

Віталій Шапран
член Ради НБУ

На мою думку, будь-який бізнесмен, який виступає з мирною ініціативою, має право на те, щоб до нього дослухались. Це по-перше. По-друге, незалежно від того, в якому стані знаходяться судові процеси щодо банків, з моєї точки зору, найкраще досягти мирної угоди.

Хоча б тому, що це значно економить судові витрати.

QuoteРано чи пізно сторони дійдуть якоїсь згоди. Чи це буде в судовому порядку, чи в мирному – з точки зору права особливої різниці немає.

Сторони зазвичай витрачають багато коштів на послуги юристів, на послуги власних співробітників, яким потрібно брати участь у судових засіданнях. І це призводить до дуже роздутих бюджетів на послуги юристів, на зарплатню юридичних радників, штатних співробітників, які обслуговують ці процеси.

Telegram Logo

Такі ж самі витрати несуть на собі приватні бізнесмени, які судяться з регулятором. Тому рано чи пізно сторони дійдуть якоїсь згоди. Чи це буде в судовому порядку, чи в мирному – з точки зору права особливої різниці немає. Але є різниця у бюджетах, у витратах на ці процеси з обох сторін.

По-третє, наша юридична система не є досконалою, особливо судова система. Хоча вона вже й реформована кілька років, ми бачимо, що суди періодично дають збій і виносять рішення іноді досить дивні з точки зору економіки, фінансів та здорового глузду. Тому вирішення питань мирним шляхом щодо будь-якого з банків, з моєї точки зору, є бажаним.

Якщо ви подивитесь історію цього питання в США, в Європейському Союзі, то побачите, що приклади, коли сторони досягають мирної угоди шляхом переговорів, не поодинокі, а дуже часто зустрічаються — особливо при регулюванні операцій на ринку цінних паперів та при банківському нагляді.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини