На мою думку, будь-який бізнесмен, який виступає з мирною ініціативою, має право на те, щоб до нього дослухались. Це по-перше. По-друге, незалежно від того, в якому стані знаходяться судові процеси щодо банків, з моєї точки зору, найкраще досягти мирної угоди.
Хоча б тому, що це значно економить судові витрати.
Рано чи пізно сторони дійдуть якоїсь згоди. Чи це буде в судовому порядку, чи в мирному – з точки зору права особливої різниці немає.
Сторони зазвичай витрачають багато коштів на послуги юристів, на послуги власних співробітників, яким потрібно брати участь у судових засіданнях. І це призводить до дуже роздутих бюджетів на послуги юристів, на зарплатню юридичних радників, штатних співробітників, які обслуговують ці процеси.

Такі ж самі витрати несуть на собі приватні бізнесмени, які судяться з регулятором. Тому рано чи пізно сторони дійдуть якоїсь згоди. Чи це буде в судовому порядку, чи в мирному – з точки зору права особливої різниці немає. Але є різниця у бюджетах, у витратах на ці процеси з обох сторін.
По-третє, наша юридична система не є досконалою, особливо судова система. Хоча вона вже й реформована кілька років, ми бачимо, що суди періодично дають збій і виносять рішення іноді досить дивні з точки зору економіки, фінансів та здорового глузду. Тому вирішення питань мирним шляхом щодо будь-якого з банків, з моєї точки зору, є бажаним.
Якщо ви подивитесь історію цього питання в США, в Європейському Союзі, то побачите, що приклади, коли сторони досягають мирної угоди шляхом переговорів, не поодинокі, а дуже часто зустрічаються — особливо при регулюванні операцій на ринку цінних паперів та при банківському нагляді.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора