Facebook Pixel

Чому домовитися з МВФ не вийде

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page
Фото: facebook.com/imf/photos

Фото: facebook.com/imf/photos

Місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди за програмою stand-by. Про це повідомив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Шевченко висловив упевненість у тому, що з МВФ вдасться домовитися. Про те, що шанси на переговорах високі, говорить і джерело The Page у Мінфіні.

Але насправді домовитися про продовження фінансування буде практично нереально. Про це The Page розповіло джерело в Офісі президента, яке добре знайоме з картиною переговорів.

Telegram Logo
QuoteМВФ усе ще вважає держбюджет-2021 незбалансованим.

Ключова мета, яку переслідує українська сторона як підсумок місії МВФ, — це stuff level agreement (SLA) між МВФ і керівництвом України.

Україну цікавить тільки SLA, бо це відкриє дорогу до запозичень на фінансових ринках.

Але МВФ ніякого SLA укладати не готовий, бо ще з минулого SLA Україна не виконала майже нічого, а багато що навмисно порушила.

Тому МВФ дуже напружено обговорює з українською стороною бюджет на 2021 рік, який у Фонді все ще вважають незбалансованим.

Що конкретно хвилює місію? За словами співрозмовника в Офісі президента, три основні питання.

Перше — антикорупційна політика. Тут і накат на голову Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, і рішення Конституційного суду України про скасування низки положень антикорупційного законодавства.

Виходить, що останнім часом було скасовано низку ключових рішень, ухвалених ще за президента Петра Порошенка під тиском міжнародної спільноти.

Друге — фінансова стабільність «Укрпошти», яка викликає питання. Нагадаємо: компанія хоче стати найбільшим у країні банком, не маючи для цього відповідних ресурсів.

У разі кризи таке рішення може обернутися істотними проблемами для бюджету. Щоб рятувати клієнтів «Укрпошти», доведеться витрачати державні гроші, що не влаштовує Фонд.

І, нарешті, одне з найважливіших питань — претензії з боку МВФ до незалежності Національного банку України.

QuoteЩоб надії Шевченка на схвалення від МВФ виправдалися, йому варто почати із себе.

Цього року президент Володимир Зеленський завдав по цій незалежності найсильнішого удару, спочатку довівши справу до відставки ексголови установи Якова Смолія, а потім поставивши на чолі НБУ лояльного до себе Кирила Шевченка.

Сам Шевченко вчинив ще сумнівніше, повністю перекроївши повноваження членів правління Нацбанку, усунувши всіх не лояльних до себе та Зеленського людей.

Одним словом, для того, щоб надії голови Нацбанку виправдалися й з МВФ таки вдалося домовитися, йому треба почати із себе. Точніше, з того, як він керує фінансовою установою.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини