Facebook Pixel

«На банківський сектор ніхто, включно з Коломойським, сьогодні не може впливати», – Зеленський

Фото: Anastasia Vlasova

Фото: Anastasia Vlasova

Президент Володимир Зеленський 16 грудня дав велике інтерв'ю американському виданню The New York Times, у якому розповів про вакцину проти коронавірусу, про будівництво доріг, плани з реінтеграції Донбасу й багато іншого.

Інтерв'ю опубліковано 19 грудня. Переклад його повного тексту розміщений на сайті президента. The Page наводить основні тези інтерв'ю.

Про будівництво доріг: цього року в країні побудовано 4 тисячі кілометрів доріг, що перевищує загальну кількість, зроблену за попередні 10 років.

Telegram Logo

Про реформу судової системи: «Зараз ми «воюємо» з деякими суддями Конституційного суду, які хочуть зруйнувати антикорупційну структуру в Україні. У них нічого не вийде. Ми все це переформатуємо».

Про співпрацю з Петром Порошенком і його політичною силою: «З олігархом Порошенком не готовий співпрацювати. Якщо в межах депутатського корпусу хтось пропонує якісь хороші ініціативи, то я знаю, що всі депутати між собою співпрацюють. Усе, що на благо України, — окей. Усе, що пов'язано з якимись речами, з лобізмом або ризиками для України, — я не готовий».

Про критику МВФ з боку Ігоря Коломойського: «Ігор Коломойський не є президентом. Це заяви одного з бізнесменів, одного з олігархів». Україна вибрала собі стратегічних партнерів — це ЄС, НАТО, США.

Про незалежність правоохоронних органів: "Я їх не "ламаю", не втручаюся до їхніх серйозних кейсів. Вони до мене, навпаки, звертаються за підтримкою й у дуже складних ситуаціях цю підтримку отримують. Хоча я не втручаюся в діяльність правоохоронних органів, але іноді звертаюся до них і кажу: "Давайте прискорювати процеси, бо є відчуття, що іноді за серйозними кейсами ви затягуєте процес".

Про ситуацію на Донбасі: він «вмирає без України». Зеленський хоче, щоб до «нормандського формату» приєдналися США. Для відродження території там потрібно створити вільну економічну зону.

Про вакцину проти коронавірусу: Зеленський вважає, що неможливо пояснити українському суспільству, чому, якщо США та Європа не дають тобі вакцину, ти не маєш брати її в Росії. Водночас він вважає, що не можна назвати безпечною російську вакцину, яка не пройшла всіх необхідних випробувань.

Додатково. Головну новорічну ялинку країни 2021 року запалили в столиці ввечері 19 грудня на День святого Миколая. Нинішній символ Нового року був оповитий скандалами. Головною проблемою став «головний убір» новорічної красуні. Однак деякі ялинки стали свідками фундаментальних змін у житті країни. The Page зібрало новорічні ялинки за час незалежності України.

Коментарі

Всі новини