Facebook Pixel

Чи хочуть США бачити на карті Україну, чого тільки не робить з людьми дружба та нова російсько-турецька

Олександр Афіян
Міжнародний оглядач PG

Преса США пише про невідповідність реальним справам задекларованих слів на підтримку України з боку адміністрації Трампа. Адвокат Трампа міг вплинути на незвільнення Віталія Кличка з посади київського міського голови. Турецький прем'єр-міністр використав приїзд до України як майданчик для критики на адресу Росії.

new-york-times2-large-webp.webp

Аналізуючи візит держсекретаря США Майка Помпео до України, газета New York Times відзначає, що Володимир Зеленський так і не отримав те, про що мріяв від дня свого обрання президентом України, а саме – довгоочікуваного запрошення до Білого Дому.

Таке запрошення могло б засвідчити підтримку США України в затяжному конфлікті з Росією не на словах, а на ділі. Водночас видання відзначає, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров побував у Трампа в Білому домі віднедавна вже двічі, і востаннє це сталося в грудні минулого року.

QuoteУкраїна та інші країни Європи хочуть, щоб адміністрація Трампа взяла активну участь у мирних переговорах щодо Донбасу.

З цього приводу українська влада справедливо обурюється. Україна та інші країни Європи хочуть, щоб адміністрація Трампа взяла активну участь у мирних переговорах щодо Донбасу між представниками України та Росії.

Аналітики кажуть, що дії Трампа, які зараз насамперед спрямовані на його переобрання в президенти США цього року, а також його відкрите захоплення російським президентом Володимиром Путіним зводять нанівець всі попередні зусилля США, спрямовані на підтримку України.

Ставлення самого Майка Помпео до Україні є очевидним завдяки його недавньому інтерв'ю, яке він дав відомій кореспондентці Національного Громадського Радіо. У відповідь на запитання про Україну Майк Помпео попросив журналістку знайти Україну на карті без позначень, додавши, використовуючи лайку, що стало вже відомим висловом: «Ви гадаєте, що американці мають справу до України?»

new-york-times2-large-webp.webp

В іншій статті газета New York Times пише про незвичайний збіг подій, що відбулися у Київській міській раді, з приїздом до Києва особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані та його зустріччю з колишнім клієнтом і другом Віталієм Кличком.

Поряд із завданням, яке було поставлене президентом США перед Джуліані, останній, найімовірніше, також мав і іншу мету – допомогти Віталію Кличку залишитися на посаді мера столиці України.

Заміна Віталія Кличка на лояльну до себе людину узгоджувалася б із задекларованими намірами Володимира Зеленського захищати інтереси України після свого обрання президентом, що він і збирався зробити. Однак підпис на документі, затвердженому парламентом, так і не було поставлено.

Quote«Причиною залишення Володимира Кличка на посаді мера столиці міг бути тільки зовнішній вплив, що виходить безпосередньо від президента США, або за його ініціативою».

Віталій Кличко продовжує працювати на своїй посаді і досі. Автор статті запитує, чи міг адвокат Трампа Рудольф Джуліані сприяти цьому. Тим паче, що, за словами самого Джуліані, це питання піднімалося на зустрічі Джуліані з Володимиром Зеленським та Андрієм Єрмаком у Мадриді 2 серпня 2019 року, де Джуліані нібито висловлював свою думку не як держслужбовець, а як друг Віталія Кличка про те, що він (Джуліані) не надто розбирається у внутрішніх справах України, але, схоже, «Віталій Кличко — з хороших хлопців».

І, попри те, що й сам Андрій Єрмак заперечував бажання Джуліані вплинути на долю Віталія Кличка, автор, посилаючись на непрозорість та складність української політики, висловлює сумнів у тому, що візит Джуліані жодним чином не вплинув на ситуацію, яка дозволила українському меру зберегти свою посаду.

Одна з довірених осіб Володимира Кличка, яка, побоюючись за свій бізнес, побажала залишитися невідомою, запевнила видання в тому, що «вже наприкінці липня минулого року стало зрозуміло, що причиною залишення Володимира Кличка на посаді мера столиці міг бути тільки зовнішній вплив, що надходить безпосередньо від президента США, або за його ініціативою».

znimok-ekrana-2020-02-06-o-143905.png

Німецька газета Handelsblatt висвітлює візит президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана до Україну цього тижня. І, здавалося б, акцент має бути зроблено на відносинах між двома країнами, але, судячи з заяв президента Туреччини, він був стурбований діями Росії. Ердоган заявив про те, що стурбований анексією Криму і ситуацією навколо кримських татар, і пообіцяв тісну співпрацю з Україною щодо цього напрямку.

Це говорить про те, наскільки напруженими є сьогоднішні відносини між Туреччиною та Росією. Особливо після того, як цього понеділка в місті Ідліб на північному заході Сирії, неподалік від турецького кордону, було вбито шестеро турецьких солдатів.

Це було перше безпосереднє зіткнення Туреччини та режиму Асада, яке може мати великі наслідки. Туреччина звинувачує у трагедії також і Росію. Ердоган звинувачує Росію в тому, що та потурає режиму Ассада, унаслідок чого в бік Туреччини тікають біженці.

Президенту Туреччини необхідно зупинити потік біженців у країну, щоб не дати опозиційній Ердогану Республіканській Народній Партії використовувати аргумент про незахищені кордони проти нього. Вже у понеділок Туреччина зробила відповідні удари і попросила Росію не втручатися.

QuoteТуреччина і Росія підтримують різні сторони конфлікту не тільки в Сирії, але також і в Лівії.

Зміцнілий режим Ассада вперше дозволив собі відкриту конфронтацію з членом НАТО, яким є Туреччина – єдина на сьогодні країна на Європейському континенті, що має військову присутність в регіоні. Останні події можуть спричинити заклик Туреччини до своїх давніх партнерів допомогти в цьому конфлікті, що також може призвести до відкритого протистояння з Росією.

Туреччина та Росія підтримують різні сторони конфлікту не тільки в Сирії, але також і в Лівії. Там Росія і Туреччина домовилися про дипломатичне вирішення конфлікту. Однак якщо ситуація навколо Сирії розпалиться, то Путін і Ердоган можуть екстраполювати боротьбу за сфери впливу і на Лівію зокрема.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора