Бізнес-акваріум: розв'язка в «Нафтогазі» наближається, за Кабмін почалися бої

перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Найближчим часом відбудеться вирішальна битва за «Нафтогаз». Як розповіло The Page джерело в Офісі президента, незабаром Кабінет міністрів з ініціативи Юрія Вітренка планує провести конкурс на заповнення вакантних місць чотирьох членів наглядової ради «Нафтогазу». Очікується, що нові люди з'являться вже восени.

«Ідея полягає в тому, що з ними Вітренку буде набагато легше будувати відносини, ніж із нинішнім складом наглядової ради, який до нього не зовсім лояльний. Після оновлення складу наглядової ради варто також очікувати зміни в правлінні компанії», — заявило джерело в Міненерго.

Водночас, за словами джерела в самій компанії, не факт, що Вітренко взагалі залишиться на чолі компанії.

«НАЗК подало до суду позов щодо незаконності його призначення. І переговори щодо Nord Stream 2 також курсують навколо теми реформи корпоративного управління «Нафтогазу», яку з вини Юрія Вітренка було провалено. Трохи більше ясності буде після візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона», — сказав співрозмовник видання.

Кабінет міністрів не на жарт лихоманить. Віцепрем'єр Олексій Любченко та міністр Олексій Чернишов включилися в кампанію з виборів нового прем'єр-міністра, розповіло The Page джерело в Офісі президента.

Водночас у президента та керівництва ОП уже накопичилося невдоволення віцепрем'єром — міністром економіки Олексієм Любченком.

«Від міністра неможливо отримати якісь рекомендації щодо того, як розвивати економіку. Як уже визнає сам Любченко, він не хотів цієї посади, і взагалі вона йому не підходить. Багато речей він робить понад силу. Він хороший фіскал, але на цьому його таланти вичерпано», — сказав співрозмовник видання.

За словами джерела в ОП, якщо Любченко до кінця року не покаже себе здатним забезпечити економічне зростання, провести дерегуляцію, запустити індустріальні парки, збільшити доходи промислових підприємств, його, найімовірніше, змінять.

Щодо Чернишова, то головні претензії до нього, за даними джерела в Офісі президента, стосуються проваленої реформи Державної архітектурно-будівельної інспекції.

«Президент ставив йому завдання ухвалити закон і прибрати там корупцію. Цього не було зроблено. Закон і досі в комітетах, а Чернишов встановив вельми сумнівні контакти з більшістю забудовників», — пояснило джерело.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page