Бізнес-акваріум: рада НБУ зриває співпрацю з МВФ

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Як розповіло The Page джерело в Мінфіні, на сьогодні було заплановане засідання Ради Національного банку, яка планувала підняти питання щодо звільнення двох заступників голови НБУ — Катерини Рожкової та Дмитра Сологуба.

За словами співрозмовника видання, голова Нацбанку Кирило Шевченко був готовий підтримати це рішення. Але через тиск міжнародних партнерів засідання Ради зрештою було перенесено на п'ятницю.

Telegram Logo
Quote«Якщо його дійсно проведуть і таки звільнять Сологуба та Рожкову, у нас є сигнал із Міжнародного валютного фонду про тимчасове зупинення, а можливо, і вихід із програми з Україною. Це значно ускладнить ситуацію з бюджетом і в економіці загалом», — пояснило джерело.

За його словами, якщо співпрацю буде зупинено, то Україна отримає гроші МВФ у кращому разі через рік.

«Розрахунок на те, що доведеться проводити грошову емісію, щоби покрити дефіцит бюджету. Це значно підвищить курс долара, але буде вигідно олігархам», — говорить джерело.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У четвер відбудуться вибори ще одного із членів спостережної ради Укрексімбанку. Напередодні голосування член комітету Верховної Ради з питань податкової політики Андрій Іванчук активно лобіює туди кандидатуру Юрія Терентьєва, колишнього голову Антимонопольного комітету.

Як розповіло джерело у фракції «Слуга народу», за те, що тихо пішов з АМКУ, Терентьєв отримав від голови Офісу президента Андрія Єрмака обіцянку допомогти йому з працевлаштуванням.

Quote«Заручившись підтримкою Єрмака та Іванчука, Терентьєв намагається знову потрапити на вигідну позицію», — пояснив співрозмовник видання.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини