Бізнес-акваріум: проблеми у Вітренка та переполох у Нацдепозитарії

перший заступник головного редактора The Page

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Колишній директор наглядової ради української енергетичної держкомпанії «Нафтогаз» Амос Хохштайн може приєднатися до роботи в адміністрації президента США Джо Байдена.

«Ця новина досить сильно напружила Офіс президента. Річ у тім, що Хохштайн йшов із наглядової ради «Нафтогазу» на тлі протистояння останнього з в.о. міністра енергетики Юрієм Вітренком. Якщо Хохштайн візьметься за енергетичну стратегію Байдена, зрозуміло, що Вітренка доведеться міняти на іншого міністра. Інакше вони просто ні про що не домовляться», — заявив співрозмовник The Page в ОП.

Нагадаю, що недовга кар'єра Юрія Вітренка в Міненерго ознаменувалася спробою примусити «Нафтогаз» продати річну норму видобутку газу за один місяць, що спричинило вкрай негативну реакцію МВФ і зі свого боку призвело до низки внутрішніх конфліктів у Міністерстві енергетики. Зараз у Вітренка конфлікт також і з Рінатом Ахметовим.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль ухвалив рішення про заміну наглядової ради Ощадбанку, повідомило The Page джерело в ОП. Це може спровокувати конфлікт з Андрієм Єрмаком з огляду на той факт, що в наглядовій раді Ощадбанку перебуває протеже Єрмака Юлія Пашко, яка раніше обіймала за його протекцією посаду радниці міністра фінансів, говорять в ОП.

Харківський окружний адмінсуд визнав правомірним рішення Харківської міськради про обрання Ігоря Терехова секретарем міськради попри те, що електронний підпис, поставлений Кернесом, з'явився тоді, коли він уже був у комі.

«Це означає, що до осінніх виборів мера Ігор Терехов буде не тільки кандидатом у мери, а й фактичним головою Харкова. Представники проєвропейської опозиції, місцеві політики, активісти та діячі культури, включно із Сергієм Жаданом, уже вийшли з вимогою до проєвропейських політичних сил висунути єдиного кандидата. З огляду на конфлікт між Тереховим і Михайлом Добкіним це може бути шансом для Харкова отримати сильного проєвропейського кандидата в мери, а можливо, і мера», — зазначило джерело у фракції «Слуга народу».

Голова Національної комісії із цінних паперів Руслан Магомедов домагатиметься відставки наглядової ради Національного депозитарію, яку очолює колишній міністр фінансів Олександр Данилюк, оскільки хоче сам призначати голову НДУ, замінивши Міндаугаса Бакаса, у якого закінчується контракт. Для цього вирішено змінити наглядову раду НДУ на підконтрольну.

«Голову Нацкомісії підтримує Вікторія Страхова, яка курує цю операцію від Офісу президента», — пояснив співрозмовник в ОП.

«Європейська солідарність» підготувала нову комунікаційну стратегію — уперше за довгий час, розповіло The Page джерело у фракції «Європейська солідарність». Її автором є політтехнолог Петра Порошенка Ігор Гринів.

«Відомо, що нова комунікаційна стратегія ЄС більше не містить висловлювань Порошенка щодо армії та війни, а сконцентрована навколо епідемії COVID-19», — розповів співрозмовник видання.

Як реакція на провокації з російського боку в прифронтових областях запущено процес активізації територіальної оборони.

«Військкомати перевіряють особовий склад, представників тероборони викликають на медогляди, готуються навчання», — повідомило джерело в Міноборони.

Як розповіло The Page джерело в оточенні Юрія Косюка, продаж його яхти став для підприємця крайнім заходом, пов'язаним із борговою кризою.

Нагадаємо, що Косюк, як написав Forbes, наприкінці 2020 року виставив на продаж дві свої яхти — основну 85-метрову АСЕ й допоміжну 67-метрову Garcon за 119 млн та 24 млн євро відповідно. Першу вже продано російським підприємцям. Утримання яхти ACE, за даними The Page, обходиться щороку в $15 млн.

«Причиною, через яку Косюк продав свої яхти, став його борг компанії МХП, який сьогодні становить $67,4 млн. Більшість акціонерів компанії, а також власники бондів дивувалися, навіщо він узяв кредит. Ходили розмови, що використовувати гроші компанії на свій екстравагантний lifestyle — це, м'яко кажучи, неправильно. Наявність боргу зрештою заважає самому Косюку отримувати дивіденди, а також здійснювати додаткові позики для МХП», — пояснив співрозмовник видання.

Водночас ситуація в МХП є досить напруженою. Збитки компанії торік склали $133 млн.

«Коронавірус і спалах пташиного грипу в Європі призвели до зниження обсягу експорту. А той експорт, який потрапив на європейські ринки, було продано за цінами набагато нижчими через падіння розцінок на м'ясо. Коефіцієнт левериджу компанії становить 3, що вдвічі гірше за норму. Поки що все виглядає сумно», — говорить співрозмовник видання.
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page