Бізнес-акваріум: проблеми з головою НБУ та міністром енергетики

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як заведено, хочу ознайомити вас із неофіційними новинами та версіями, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як повідомило The Page джерело в Генеральній прокуратурі, проти заступниці голови Національного банку Катерини Рожкової порушено кримінальну справу.

«Уже два тижні в українській і світовій пресі розгортається драма щодо справи про державну зраду, яку заведено на першу заступницю голови НБУ Катерину Рожкову, — пояснив співрозмовник. — Той факт, що це питання живо зацікавило МВФ і викликало його активну реакцію, виявилося повною несподіванкою для ГПУ».

Telegram Logo

Тому тепер позиція полягає в тому, щоб заперечувати наявність справи про державну зраду, говорить джерело.

«Однак, за наявною інформацією, справа дійсно є, й активні процесуальні дії проводилися доти, доки не почався скандал», — зазначив співрозмовник видання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У разі якщо докази наявності справи з'являться у відкритому доступі, керівництво України очікують дуже непрості розмови з міжнародними інвесторами та кредиторами, пояснило джерело.

Позиції голови НБУ Кирила Шевченка в Офісі президента дуже похитнулися після того, як скандал із Рожковою набув міжнародного характеру, розповів співрозмовник в Офісі президента.

«Нещодавно на зустрічі в ОП Шевченко не зміг похвалитися жодними позитивними результатами діалогу з МВФ, а також нічого не зміг відповісти на звинувачення у внутрішніх чварах у НБУ замість роботи з кредиторами. Розмова велася голосно, у Шевченка стався гіпертонічний криз, після якого голова НБУ досі не з'явився на робочому місці», — повідомив співрозмовник The Page в ОП.

Ще один державний діяч, який після втручання МВФ був змушений переглянути свої погляди, — це в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко. Раніше він вийшов із низкою пропозицій щодо регулювання ринку газу, які спричинили шок в учасників ринку та звинувачення в роботі на Дмитра Фірташа.

Зокрема, на засіданні Кабміну Вітренко зажадав від «Нафтогазу» у квітні продати весь річний обсяг газу, пояснюючи це необхідністю розвитку ринку, розповіло джерело в ОП.

«Позиція Вітренка, яку він виклав ОП, полягала в тому, що це ринковий захід, погоджений із МВФ, що цілком влаштовує Фонд. Наступні сигнали від МВФ пояснили ОП, що ні про що подібне не йдеться, і МВФ не збирається терпіти подібні методи. Юрій Вітренко отримав наказ припинити будь-яку активність і очікувати кадрового рішення щодо своєї кандидатури», — говорить джерело.

Обіцяний фільм Bellingcat про операцію проти «вагнерівців» затримується. За інформацією від самого Христо Грозєва, наразі угоди з Netflix ще не досягнуто, точної дати виходу картини немає, а завищені очікування від фільму сформовано українськими журналістами.

Quote«Однак Верховна Рада вже сформувала цілих дві ТСК у справі «вагнерівців» і готова дискредитувати будь-яку інформацію, яку буде оприлюднено у фільмі й завдасть шкоди іміджу Володимира Зеленського», — заявив співрозмовник The Page у фракції «Слуга народу».
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини