Центральною темою в усьому світі будуть підсумки голосування в США на виборах президента.
Попередні оцінки ми вже маємо, а ось підсумкові оцінки після підрахунку голосів будуть надані цього тижня. Спираючись на дані понеділка, 9 листопада, перемога — за Байденом.
Це означає, що стимули його адміністрації можуть дати потужну фінансову підтримку ринкам, що розвиваються. За таких умов чекаємо, що падіння гривні не буде.
Інші валюти країн, що розвиваються, також тимчасово зупинять зниження — тут можна враховувати й російський рубль, і турецьку ліру, і мексиканський песо тощо.
У рамках такої тактики не варто чекати, що золото подорожчає. Ймовірніше, що з максимальних значень $1960 за тройську унцію ціна поточного тижня знову кинеться тестувати підтримку $1900. Срібло прямуватиме за золотом.
Тому, якщо спиратися на короткострокові спекуляції, можна розглядати потенціал купівлі цих металів за вигіднішими цінами поточного року пізніше.
З додаткових подій і новин, які будуть важливими для представників фінансового світу, необхідно враховувати:
- виступ віцеголови ФРC Рендала Куорлса в банківському комітеті Сенату;
- виступи президента ФРБ Бостона Еріка Розенгрена і президента ФРБ Далласа Роберта Каплана.
Коментарі щодо політичної ситуації всередині США будуть потужним драйвером для волатильності на валютному та фондовому ринках уже у вівторок, 10 листопада.
Також потрібно пам'ятати, що в середу, 11 листопада, Америка відпочиває з нагоди Дня ветеранів США.
Це означає, що до кінця торгового дня вівторка варто чекати на фіксацію прибутку за більшістю активів і спокійний торговий день середи.
У середу, 11 листопада, почне роботу онлайн-форум ЄЦБ, і президентка Крістін Лагард виступить із вітальною промовою.
Обов'язково будуть порушені теми Brexit, результатів виборів у США й потенціалу зміни монетарної політики ЄЦБ через COVID. Увечері середи чекаємо на щомісячний огляд ринку нафти від ОПЕК. Також будуть опубліковані ставки ЦБ Білорусі та Нової Зеландії.
Не менш важливим буде четвер. Так, 12 листопада Крістін Лагард, голова ФРС Джером Пауелл і голова Банку Англії Ендрю Бейлі виступлять на форумі ЄЦБ.
Зі статистичних релізів чекаємо дані щодо інфляції в США за жовтень, щомісячний огляд нафтового ринку від МЕА, економічний бюлетень ЄЦБ і ставки ЦБ Мексики, Сербії, Єгипту.
У п'ятницю, 13 листопада, драйвером волатильності будуть виступи президента ФРБ Сент-Луїса Джеймса Булларда та президента ФРБ Філадельфії Патрика Харкера.
Знову важливими будуть коментарі щодо політичної ситуації в США, перспективи зовнішньополітичного фону. Тут, найімовірніше, оцінки будуть з огляду на те, якою складеться команда президента.
Не розуміючи складу апарату, складно сказати, якими будуть оцінки. Отже, жодні коментарі не зможуть створити однозначного тренда щодо валют, акцій або ринку металів.
Також пам'ятаємо, що в п'ятницю США опублікують таку статистику:
- ціни виробників за жовтень;
- попередній індекс настроїв споживачів від Мічиганського університету за листопад.
З єврозони до кінця тижня чекаємо оцінку ВВП за третій квартал, що може спровокувати зростання євро до нових максимальних рівнів поточного місяця.
Гривня впродовж тижня буде досить стабільною, оскільки підтримку зможуть надати або фактичні позитивні зміни в економіці, або коментарі зовнішніх кредиторів щодо готовності підтримати країну найближчим часом.
А драйверами для падіння могли б стати зовнішній тиск через падіння попиту на активи країн, що розвиваються.
Ні того, ні того ми не чекаємо через невизначеність політичних рішень у США на найближчі роки, поки остаточний результат голосування невідомий.
COVID як драйвер для валютного ринку або для світової економіки поки що відійде на другий план інформаційного поля, отже, його вплив на економіку світу буде незмінним — тиску ніхто не скасовував.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора