Facebook Pixel

Акції Tesla падають, виробники вакцин рахують прибутки — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Американські фондові індекси й далі знижуються на тлі зростання прибутковості державних облігацій США. Прибутковість 10-річних трежеріс досягла 1,45% — максимальної позначки за останні 12 місяців. Чим вище цей показник, тим менш привабливими здаються акції.

Наразі ми спостерігаємо фіксацію прибутку в сегментах, де побоювання щодо завищеної вартості акцій є найсильнішими. Переважно йдеться про технологічні компанії, які більше за інших виграли від закриття економіки 2020 року.

Зростання прибутковості облігацій розвинених країн пов'язане насамперед із високими інфляційними очікуваннями. Учасники ринку побоюються, що зростання цін змусить центробанки згорнути економічні стимули та розпочати підвищення відсоткових ставок.

Іншими словами, інвестори готуються до того, що регулятори припинять вливати величезні обсяги ліквідності, яка сприяла масштабному ралі за фондовими активами.

У США розмір особистих заощаджень за підсумками грудня збільшився до $2,38 трлн — це найвищий рівень в історії. Перезапуск економічних процесів внаслідок вакцинації сприятиме вивільненню цієї суми. Крім того, варто враховувати очікувані фіскальні стимули від нової адміністрації на $1,9 трлн.

Ринки занепокоєні тим, що інфляція в короткі строки може вийти з-під контролю. Представники центробанків намагаються заспокоїти інвесторів і не допустити панічних настроїв. На думку голови ФРС, відновлення американської економіки є далеким до завершення, через те відомство не змінюватиме свою політику й залишить відсоткову ставку на поточному мінімальному рівні.

Найбільші побоювання викликає ситуація на ринку праці, де темпи скорочення безробіття уповільнилися. Загальна кількість безробітних у США на кінець тижня, що завершився 13 лютого, склала 4,42 млн осіб.

Фармацевтична компанія Moderna очікує, що продажі вакцини проти COVID-19 принесуть їй $18,4 млрд у 2021 році. Загалом планується виготовити не менш як 700 млн доз препарату. Наразі Moderna поставила 60 млн доз по всьому світу, зокрема 55 млн — уряду США. Pfizer — інша компанія, чия вакцина отримала поширення в розвинених країнах, — прогнозує продажі свого препарату в розмірі $15 млрд.

Минулого тижня знову почали дорожчати акції «мемних» компаній: папери GameStop зросли в ціні на 107% у середу та ще на 70% у четвер. Цього разу зліт котирувань пов'язаний не із шорт-сквізом (як це було в січні), а з відставкою фіндиректора — керівництво активно змінює бізнес-стратегію та вважає, що методи роботи колишнього CFO не підійдуть оновленій компанії.

Акції Tesla втрачають понад 10% після повідомлень про зупинення виробничої лінії Model 3 у Фремонті. Найімовірніше, це пов'язано з глобальним дефіцитом напівпровідників, через який із проблемами стикаються автовиробники по всьому світу. Раніше про можливі перебої повідомили в Volkswagen, Ford Motor і General Motors.

Біткоїн втратив у ціні понад 15%, що призвело до чергової хвилі критики цифрових активів у ЗМІ. Зокрема, Білл Гейтс рекомендував не зв'язуватися з криптовалютою тим, хто володіє меншим капіталом, ніж Ілон Маск — відомий любитель біткоїнів.

Нагадаємо, що в лютому в Tesla придбали головну криптовалюту на $1,5 млрд і вже встигли заробити на угоді $1 млрд — більше, ніж від продажу автомобілів за весь 2020 рік.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора