Черги польських фур на кордоні з Німеччиною: чи пов'язано це з Україною

Сьогодні, 28 листопада, український бізнесмен в соцмережах опублікував відео, на якому видно велику колону машин (як стверджується, польських) поблизу німецького кордону. За його словами, німецька митниця ретельно перевіряє всі польські машини, які в'їжджають до країни. «Одні польські фури стоять. Німці всіх перевіряють. Мільйон питань, заповнити анкетки. Нехай відчують трохи принади», — написав він.

Черга польських фур на кордоні з Німеччиною (стоп-кадр відео Сергія Владі)

У коментарях до відео деякі користувачі написали, що це «відповідь» полякам за блокування переходів на кордоні з Україною. Однак, це не так. За офіційною інформацією, німецька сторона проводить ретельну перевірку всіх автомобілів на кордоні в рамках посиленої боротьби з нелегалами.

Так, тиждень тому, 21 листопада, черга автомобілів, які бажають в'їхати до Німеччини на прикордонному переході Светко, розтягнулася на 8 км вздовж автомагістралі А2, повідомив представник Головного управління національних доріг та автомагістралей (GDDKiA).

Посилений прикордонний контроль у Німеччині викликає найбільшу кількість затримок у дні, наступні за вихідними, коли рух найбільш інтенсивний, особливо якщо йдеться про перевезення вантажів. Затори зазвичай зберігаються з полудня неділі до середи.

Міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер оголосила про плани посилити прикордонний контроль із Польщею та Чехією ще на початку жовтня. Основна мета цього заходу – скорочення нелегальної імміграції. Міністр наголосила, що ці зміни будуть реалізовані у співпраці з урядами Польщі та Чехії без необхідності схвалення Європейської комісії.

Введений з 16 жовтня контроль був названий тимчасовим та додатковим, він мав бути «гнучким та пріоритетним» і здійснюватися за погодженням з відповідною владою Польщі та Чехії. Постійний контроль, який включає зупинку всіх транспортних засобів, що в'їжджають до Німеччини, потребує схвалення Європейської комісії. Такий контроль на німецько-австрійському кордоні діє з осені 2015 року.

Зазначимо, що 4 жовтня і на польсько-словацькому кордоні було відновлено тимчасовий прикордонний контроль, обмежений напрямком в'їзду до Польщі. Перевіряють автобуси і транспортні засоби, які можуть використовуватися мігрантами, які не мають права на в'їзд до Польщі і намагаються потрапити до Німеччини так званим балканським маршрутом.

За даними польської влади, 99% відсотків затриманих нелегальних мігрантів родом із Сирії і зазвичай мають словацький дозвіл на проживання. Згідно з угодою про реадмісію між Польщею та Словаччиною, їх повертають на територію Словаччини протягом 48 годин.

Читати на The Page