Facebook Pixel

Як платити за землю в умовах воєнного стану: роз'яснення ДПС

Державна податкова служба (ДПС) повідомила, що через ухвалення закону № 2120-ІХ змінено встановлений Податковим кодексом порядок стягнення плати за землю.

Тимчасово, на період з 1 березня 2022 року до 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний/ надзвичайний стан, не нараховується та не вноситься плата (земельний податок і орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної форм власності) за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії, або на окупованих територіях.

Це поширюється на ділянки, які:

  • перебувають у власності або користуванні, зокрема на умовах оренди, фізичних чи юридичних осіб;
  • визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами або на яких є фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться бойові дії або які тимчасово окуповані, визначається Кабінетом міністрів.

З огляду на те що граничний строк подання податкової декларації з плати за землю за 2022 рік припав на 21 лютого, платникам за земельні ділянки в межах певних територій треба, за можливості, подати уточнювальні податкові декларації після офіційного оприлюднення такого переліку.

У таких деклараціях необхідно, починаючи з березня 2022 року, змінити податкові зобов'язання, які було задекларовано до сплати в раніше поданих деклараціях, і вказати їх у розмірі «0», крім податкових зобов'язань за січень і лютий 2022 року.

У графі «Код пільги» вказати номер закону, а саме 2120.

Приклади заповнення уточнювальних податкових декларацій розміщено на сайті ДПС.

У ДПС нагадали, що пеня та штрафи під час воєнного стану не нараховуються, а нарахована пеня підлягає анулюванню.

Нагадаємо, раніше ДПС:

Подякувати 🎉