Facebook Pixel

В Австралії вирубують виноградники: на світовому ринку надвиробництво вина

Мільйони виноградних лоз вже вирубані в Австралії та ще десятки мільйонів необхідно вирубати, щоб приборкати надвиробництво, яке обрушило ціни на виноград, повідомляє Reuters. Падіння споживання вина в усьому світі особливо сильно вдарило по Австралії, оскільки найшвидше падає попит на дешевші червоні вина, які є її основним продуктом.

У середині 2023 року на складах Австралії, п'ятого за величиною експортера у світі, зберігалося понад два мільярди літрів вина, або обсяг виробництва приблизно за два роки.

Близько двох третин австралійського винного винограду вирощується на зрошуваних внутрішніх територіях, таких як Гріффіт, де користуються методами вирощування, привезеними італійськими іммігрантами у 1950-х роках.

Незібраний виноград, Австралія, 26.02.2024. Фото: REUTERS/Peter Hobson

Незібраний виноград, Австралія, 26.02.2024. Фото: REUTERS/Peter Hobson

Багато невеликих виноробів, таких як Accolade Wine, почали йти шляхом великих компаній типу Treasury Wines і Carlyle Group, які виробляють дороге вино, яке поки продається краще.

«Таке відчуття, що епоха добігає кінця», – сказав Ендрю Калабрія, власник виноградника та винороб Calabria Wines у третьому поколінні.

У таких регіонах, як Гріффіт, ціни на виноград, призначений для отримання червоного вина, впали в середньому до 304 австралійських доларів ($200) за тонну минулого року, що є найнижчим показником за останні десятиліття. Максимальна ціна була 659 австралійських доларів у 2020 році.

Уряд країни, який прогнозує зниження цін і цього року, заявив, що усвідомлює серйозні проблеми, які стоять перед виробниками, і має намір підтримувати сектор.

Але щоб збалансувати ринок та підняти ціни, необхідно вирубати до чверті виноградників у таких районах, як Гріффіт. За оцінками агентства Reuters, заснованими на даних асоціації Wine Australia, це призведе до знищення 20 млн. виноградних лоз на площі 12 000 гектарів, або близько 8% загальної площі виноградників у країні.

Однак деякі винороби вважають, що навіть якби половина виноградних лоз в Австралії була знищена, це все одно не вирішило б проблему надвиробництва. Винний аналітик консалтингової KPMG Тім Мейблсон заявив, що по всій країні необхідно вирубати 20 000 га виноградників.

Чилі, Франція та США також борються із надлишком пропозиції: навіть у регіоні Бордо викорчовують тисячі гектарів виноградників. На відміну від Європи, Австралія не пропонує фермерам фінансової допомоги, щоб допомогти їм знищити виноградні лози та надлишки вина.

Колишній виноградник, Австралія, 26.02.2024. Фото: REUTERS/Peter Hobson

Колишній виноградник, Австралія, 26.02.2024. Фото: REUTERS/Peter Hobson

Коли Китай заблокував імпорт вина з Австралії під час політичної суперечки у 2020 році, вона втратила свій найбільший експортний ринок за вартістю. Очікується, що Китай знову дозволить імпорт вина цього місяця, але це не усуне надлишок пропозиції, оскільки попит на вино в Китаї за ці роки значно впав.

За даними Wine Australia, вино, продане за ціною менш як 10 австралійських доларів ($6,7) за літр, становило дві третини вартості експорту австралійського вина на загальну суму $1,27 млрд у 2023 році.

Замість винограду багато виробників звертаються до вирощування цитрусових та горіхів.

Подякувати 🎉