Facebook Pixel

Франція може повернути собі звання провідного виробника вина у світі

Попередні оцінки показують, що Франція цього року має повернути собі перше місце на світовому п'єдесталі з виробництва вина, обігнавши Італію, яка торік мала менший урожай винограду.

Цього року виробництво вина у Франції має становити 46 млн гектолітрів, що відповідає рівню 2022 року і на 3% вище, ніж у середньому за 2018-2022 роки, повідомив департамент статистики Міністерства сільського господарства Франції, на який посилається Euronews.

Водночас очікується, що виробництво в Італії впаде приблизно до 43 млн гектолітрів порівняно з 50 млн у попередньому році, згідно з оцінками Coldiretti, головної сільськогосподарської організації Італії.

За даними Міжнародної організації винограду та вина (OIV), з 2007 року, за винятком 2011 та 2014 років, Італія залишається провідним виробником вина у світі.

Винні регіони Франції

Винні регіони Франції

У Coldiretti пояснюють, що цього року італійські виноградники особливо постраждали від цвілі. «Складний сезон з метеорологічної точки зору через погану погоду та хвилі спеки призвів до скорочення національного виробництва приблизно на 14% із втратами до 50% у центральній частині півдня країни», – йдеться у повідомленні організації.

У Франції ситуація на різних виноградниках є неоднозначною, зазначає аграрне міністерство країни. Виробництво падає у Бордо та на південному заході через плісняву та спеку, а в Лангедоку та Руссільйоні – через посуху. В інших місцях ситуація сприятлива, особливо у регіоні Шаранта.

Світовий попит на вино також уповільнився, особливо з боку Китаю, тому падіння італійського виробництва є для виноробів досить гарною новиною, оскільки воно має послабити тиск на ціни.

За даними ЄС, цього року в усьому блоці спостерігалося 7% падіння споживання вина, тоді як у Франції воно впало на 15%. Загалом експорт вина із ЄС за перші місяці 2023 року скоротився на 8,5% порівняно з попереднім роком.

У червні цього року Європейська комісія вжила низку заходів щодо підтримки виробників вина в ЄС. Програма підтримки включає заходи з перегонки вина з метою виведення надлишків з ринку. Щороку на цей сектор виділяється близько 1 млрд євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉