Facebook Pixel

В Індії стартували найбільші у світі вибори: що вони можуть змінити

Вибори в Індії у 2024 році

Вибори в Індії у 2024 році

У п'ятницю, 19 квітня, в Індії розпочалися загальні вибори, вони є найбільшими у світі демократичними виборами. Близько одного мільярда виборців зрештою оберуть новий уряд і вирішать, чи надати нинішньому прем'єр-міністру Нарендрі Моді третій строк повноважень.

Голосування пройде у сім етапів протягом 44 днів та завершиться 1 червня. Результати буде оголошено 4 червня.

Виборці вирішуватимуть, хто займе місця у Лок Сабху, нижній та найвпливовішій палаті індійського парламенту. Партія чи коаліція, яка набрала більшість голосів, сформує уряд і обере наступного прем'єр-міністра. Аналітики вважають, що індуїстсько-націоналістична партія Моді «Бхаратія Джаната» (БДП) здобуде ще одну переконливу перемогу.

Економічна ситуація в Індії у квітні 2024 року

Під керівництвом Моді економіка Індії досягла значних успіхів. Нині це п'ята за величиною економіка світу з ВВП 3,7 трлн доларів. Уряд поставив собі за мету стати третьою за величиною економікою світу до 2027 року.

Індія, де проживає 1,4 млрд осіб, є найшвидшою економікою у світі. У 2022-2023 фінансовому році її економіка зросла на 7,2%, що є другим за величиною показником серед країн G20.

МВФ прогнозує, що економіка Індії зросте на 6,8% у 2024 році і на 6,5% у 2025 році порівняно зі зростанням Китаю на 4,6% і 4,1% відповідно.

У грудні фондовий ринок Індії випередив ринок Гонконгу і став четвертим за величиною у світі, і зараз його вартість перевищує 4 трлн доларів.

Аналітики вважають, що перемога Моді сприятиме подальшому розвитку Індії. «Історію зростання ще не закінчено. Приватні та іноземні інвестиції були дуже низькими, а експорт також знизився», – сказав Суяш Рай, науковий співробітник Фонгда Карнегі в Індії.

За останній рік Індія налагодила глибші зв'язки із Заходом, і переобрання Моді може ще більше зміцнити американсько-індійські відносини, вважає Читідж Баджпаї, старший науковий співробітник Chatham House. Він сказав, що Індія розглядається як «оплот проти Китаю».

«Якщо є дві країни, щодо яких є найвищий ступінь консенсусу, то це Китай як довгостроковий стратегічний суперник та Індія як довгостроковий стратегічний партнер. Це не зміниться», – сказав Баджпаї.

Хто претендує на перемогу на виборах в Індії

У нижній палаті 543 місця, а партія чи коаліція, яка набрала не менше 272 голосів, сформує уряд.

Є два основні претенденти: очолювана БДП коаліція Національний демократичний альянс (NDA) та опозиційний блок Індійський національний інклюзивний альянс розвитку (INDIA).

Опозиційну коаліцію сформували минулого року понад 40 партій. Її очолює Індійський національний конгрес (ІНК), провідною фігурою якого є Рахул Ганді – син Раджива Ганді, онук Індіри Ганді та правнук Джавахарлала Неру, які були прем'єр-міністрами Індії.

ІНК, який правив країною більшу частину періоду після здобуття незалежності, зазнав нищівної поразки на виборах у 2014 та 2019 роках.

У 2019 році БДП отримала 303 місця, а NDA загалом – 352 місця. ІНК того року отримав 52 місця.

Вибори в Індії 2024 року у цифрах

Для голосування зареєструвалося 968 млн осіб, з яких 48% – жінки. Вперше голосуватимуть 18 млн осіб. У віці від 20 до 29 років перебувають 94,7 млн осіб.

За даними вашингтонської дослідницької компанії OpenSecrets, шеститижневі вибори в Індії коштуватимуть дорожче, ніж президентські вибори в США 2020 року, на які було витрачено 14,4 млрд доларів.

Індія витратила 8,6 млрд доларів на загальні вибори 2019 року, що на 2,1 млрд більше, ніж пішло на президентські перегони у США у 2016 році.

Закон в Індії вимагає, щоб у межах двох кілометрів від кожного зареєстрованого виборця має бути виборча дільниця. Тому в країні обладнано близько 1,05 млн виборчих дільниць, задіяно 5,5 млн електронних машин для голосування та 15 млн співробітників (включаючи охорону) на дільницях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉