Індія прагне дистанціюватися від свого найбільшого постачальника зброї після того, як здатність росії постачати боєприпаси та запасні частини була обмежена через війну в Україні, але вона повинна діяти обережно, щоб уникнути зближення москви з Китаєм. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на індійські джерела.
Найбільший у світі імпортер зброї повільно повертається на Захід, оскільки Сполучені Штати прагнуть зміцнити зв’язки в Індо-Тихоокеанському регіоні, сподіваючись стримати зростання Китаю, позбавивши Південну Азію від традиційної залежності від росії.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, протягом останніх двох десятиліть росія постачала 65% зброї, закупленої Індією на суму понад $60 млрд, але війна в Україні прискорила поштовх до диверсифікації її збройової бази.
«Ми навряд чи підпишемо будь-яку велику військову угоду з росією. Це була б червона лінія для Вашингтона», — сказав експерт з росії дослідницького центру New Delhi Observer Research Foundation Нандан Уннікрішнан.
Росія публічно закликала Індію посилити оборонні зв'язки, але прем'єр-міністр Нарендра Моді зосередився на внутрішньому виробництві із західними технологіями, кажуть експерти та офіційні особи.
Індія планує витратити майже $100 млрд на оборонні замовлення протягом наступного десятиліття, заявив її міністр оборони.
Минулого року Індія та Сполучені Штати підписали угоду з General Electric про виробництво в Індії двигунів для забезпечення своїх винищувачів, що стало першою подібною поступкою США стороні, яка не є союзником.
Індія також планує прискорити технологічне співробітництво та спільне виробництво в різних сферах, починаючи від повітряних сил і закінчуючи розвідкою.
Зв’язки Індії зі Сполученими Штатами посилюють занепокоєння через Китай, оскільки їхні війська перебувають у протистоянні на гімалайському кордоні з 2020 року, коли в одному з найкривавіших за п’ять десятиліть зіткнень загинули 24 солдати.
Сусіди, які володіють ядерною зброєю, воювали в 1962 році, але їхній кордон довжиною понад 3200 км досі є предметом суперечок.
Делі доведеться «йти по тонкій лінії» у відносинах з росією, оскільки припинення співпраці підштовхне москву ближче до Пекіна.
«Купівля зброї купує вам вплив», — сказав один з індійських чиновників у відставці.
Джерела зазначають, що в Індії не розвіялися побоювання, чи зможе росія і далі постачати запчастини до військової техніки на тлі того, що війна в Україні затягується.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства