Facebook Pixel

В НБУ розповіли, на чому банки заробили 31 мільярд гривень

Кредитування та безготівкові операції населення дозволили банкам збагатитися в 4 рази порівняно з минулим роком. Про це Нацбанк відзвітував в серпневому «Огляді банківського сектору».

Роздрібне та корпоративне банківське кредитування з початку 2019 набрало найвищих обертів за останні 3 роки. Так, попит на гривневі кредити для населення з нового року зріс на 33%. Нацбанк прогнозує, що темп збережеться на рівні 30% і надалі. А бізнес почав звертатися до банківських установ за позиками на 9% більше, ніж минулого року.

Крім цього, українці почали активніше користуватися безготівковими операціями. Це дозволило банкам отримати більше комісійних доходів. За другий квартал 2019 року кошти населення та бізнесу в банках зросли на 2,7%. А за рік електронні обороти фінансів громадян підвищилися на 12%, бізнесу — на 9%. При цьому, НБУ зазначає, що частка іноземної валюти зросла в коштах бізнесу та скоротилася в коштах населення.

Telegram Logo

Операційні доходи банків зросли на 41,7%, а витрати лише на 10,7%. Таким чином, у першому півріччі банки заробили 31 млрд грн. Майже 60% прибутку сектору сформував Приватбанк. А із 76 діючих банків пішли «у мінус» лише 10 — разом вони втратили 900 млн грн.


Коментарі

Всі новини