Facebook Pixel

Україна впритул наблизилася до отримання $880 млн від МВФ

Глава МВФ Кристаліна Георгієва. Фото: IMF Photo/Andrew Caballero-Reynolds

Глава МВФ Кристаліна Георгієва. Фото: IMF Photo/Andrew Caballero-Reynolds

Представники МВФ та влада України досягли угоди на рівні персоналу (SLA) щодо оновленого переліку економічної та фінансової політик для третього перегляду чотирирічної програми розширеного фінансування EFF.

«Угода підлягає затвердженню Радою директорів МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями», — повідомив глава місії Фонду Гевіна Грея після закінчення її роботи у Варшаві 17-22 лютого.

З урахуванням виконання всіх чотирьох структурних маяків та всіх кількісних критеріїв ефективності, крім одного (невелике недоотримання податкових надходжень через блокаду кордону), співробітники МВФ оцінюють програму як загалом відповідну графіку, що дає змогу виділити Україні близько $880 млн.

Говорячи про реформи, глава місії вважає, що Національна стратегія доходів має закріпити реформи податкової політики та адміністрування, щоб сприяти збільшенню доходів держбюджету.

Грей зазначив, що необхідно ретельно відстежувати фіскальні ризики, зокрема з боку державних підприємств, щоб забезпечити правильне витрачання державних ресурсів та збереження прийнятного рівня боргу, при цьому Міністерство фінансів має відігравати ключову роль контролера.

«Необхідно посилити нагляд за програмою кредитування «5-7-9», щоб підвищити її адресність з урахуванням обмежених бюджетних ресурсів та знизити ризики фінансового сектору. Ефективна реалізація нещодавно затвердженого закону про корпоративне управління матиме важливе значення для зміцнення сектору держкомпаній», – вважає він.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував МВФ за послідовну солідарність та підтримку. «Очікуємо у 2024 році на допомогу Фонду в сумі $5,4 млрд. Завдяки цим коштам зможемо максимально сконцентрувати внутрішні ресурси на обороні, яка є пріоритетом номер один», – зазначив він.

За словами прем'єра, загалом потреба у зовнішньому фінансуванні на цей рік становить $37,3 млрд. Він очікує, що анонсована іншими партнерами допомога буде виділена та надійде до України. «Це забезпечить стійкість у боротьбі з противником та створить передумови для майбутньої перемоги», – резюмував глава уряду.

Контекст Чотирирічну програму EFF у розмірі $15,6 млрд було затверджено 31 березня 2023 року. Перший транш $2,7 млрд виділено на початку квітня минулого року, другий і третій у розмірі $890 млн – на початку липня та в середині грудня.

Графік програми передбачає виділення траншу у березні 2024 року за підсумками третього перегляду. На 2024 рік передбачено ще три транші: $2,24 у середині червня, потім по $1,12 млрд у жовтні та грудні. На 2025 рік заплановано два транші по $910 млн на початку березня і наприкінці серпня та три останні транші по $1,29 млрд до кінця року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉