Китай і далі дивує світ амбітними проєктами – 31 травня там почали буріння свердловини глибиною 10 тис. м – найглибшої в історії країни. Буріння ведеться в багатому нафтою регіоні Сіньцзян.
За повідомленням офіційного інформаційного агентства «Сіньхуа», свердловина пройде не менш як через 10 континентальних пластів або шарів гірських порід і досягне крейдяної системи в земній корі, у якій є породи віком приблизно 145 млн років.
Глава КНР Сі Цзіньпін у своєму виступі перед деякими провідними вченими країни у 2021 році закликав до «великого прогресу в глибокому дослідженні Землі». Така робота може допомогти виявити мінеральні та енергетичні ресурси й оцінити ризики екологічних лих, як-от землетруси та виверження вулканів.
Найглибшою рукотворною свердловиною на Землі є Кольська надглибока свердловина, що з'явилася за часів СРСР. Вона досягла глибини 12 262 м в 1989 році після 20 років буріння.
Контекст випустило спецпроєкт, присвячений сучасному Китаю. Ми зібрали інформацію, яка дає змогу зрозуміти, чому ця країна стала загрозою для Заходу, наскільки економіка КНР залежить від нього та чи може це переконати Сі Цзіньпіна не псувати відносини зі США та їхніми союзниками заради своїх політичних амбіцій. Великий блок спецпроєкту присвячений питанням економіки. Зокрема, йдеться про те, що у 2004 році КНР наголосила на розвитку власних технологій, субсидуючи компанії в сегменті високих технологій і активно створюючи наукові школи, науково-дослідні центри, розвиваючи фундаментальну та прикладну науку.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Як розробити інтуїтивний і зручний користувацький інтерфейс для вебсайту