Facebook Pixel

Китай зацікавився вмістом Землі на 10-кілометровій глибині

Китай і далі дивує світ амбітними проєктами – 31 травня там почали буріння свердловини глибиною 10 тис. м – найглибшої в історії країни. Буріння ведеться в багатому нафтою регіоні Сіньцзян.

За повідомленням офіційного інформаційного агентства «Сіньхуа», свердловина пройде не менш як через 10 континентальних пластів або шарів гірських порід і досягне крейдяної системи в земній корі, у якій є породи віком приблизно 145 млн років.

Глава КНР Сі Цзіньпін у своєму виступі перед деякими провідними вченими країни у 2021 році закликав до «великого прогресу в глибокому дослідженні Землі». Така робота може допомогти виявити мінеральні та енергетичні ресурси й оцінити ризики екологічних лих, як-от землетруси та виверження вулканів.

Нафтова свердловина родовища Тарим у пустелі Такла-Макан у Сіньцзяні. Фото: Тан Хуей/VCG

Нафтова свердловина родовища Тарим у пустелі Такла-Макан у Сіньцзяні. Фото: Тан Хуей/VCG

Найглибшою рукотворною свердловиною на Землі є Кольська надглибока свердловина, що з'явилася за часів СРСР. Вона досягла глибини 12 262 м в 1989 році після 20 років буріння.

Контекст The Page випустило спецпроєкт, присвячений сучасному Китаю. Ми зібрали інформацію, яка дає змогу зрозуміти, чому ця країна стала загрозою для Заходу, наскільки економіка КНР залежить від нього та чи може це переконати Сі Цзіньпіна не псувати відносини зі США та їхніми союзниками заради своїх політичних амбіцій. Великий блок спецпроєкту присвячений питанням економіки. Зокрема, йдеться про те, що у 2004 році КНР наголосила на розвитку власних технологій, субсидуючи компанії в сегменті високих технологій і активно створюючи наукові школи, науково-дослідні центри, розвиваючи фундаментальну та прикладну науку.

Спецпроєкт The Page, присвячений сучасному Китаю

Спецпроєкт The Page, присвячений сучасному Китаю

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉