Facebook Pixel

Коболєв і Джаянті через ENEY планують інвестувати в декарбонізацію енергетики

Ексголова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв і ексглава відділу енергетики посольства США Сурія Джаянті створили компанію «Еней» для реалізації інвестиційних проєктів у сфері декарбонізованої енергетики.

Коболєв розкрив деталі нового «українського напрямку бізнесу компанії "Еней». Ексголова «Нафтогазу» планує інвестувати у виробництво компонентів для «нового атому» — насамперед ядерних реакторів нових типів і установок зберігання енергії.

Quote«Наша команда весь минулий рік активно інвестувала час і гроші в цю ідею, що дає змогу зараз пропонувати потенційним українським партнерам цілком конкретні речі. А якщо ідея запрацює, то це не тільки підтримає українську економіку до завершення війни, але й прискорить програш росії на глобальному енергетичному фронті, адже ренесанс ядерної енергетики та супутніх технологій може мати критичний вплив на споживання російських нафти та газу», — підкреслив він.

На сайті компанії є контакти Андрія Коболєва як засновника та CEO компанії та Сурії Джаянті як засновниці та керуючої директорки. Напрямами бізнесу компанії зазначено малі модульні реактори (SMR), уловлювання вуглецю, відновлювана енергія, розвиток потужностей зі зберігання електроенергії.

ENEY займатиметься енергетичним переходом в Україні та інших країнах Східної Європи й Середньої Азії.

Компанія поставила амбітну мету — зіграти «ключову роль у декарбонізації Східної Європи та за її межами».

Quote«Наші цілі полягають у тому, щоб замінити активи з високим рівнем викидів парникових газів чистими альтернативами, виробляти вуглецевонейтральну енергію або паливо, уловлювати CO2 та інші викиди, а також створити потужності для зберігання електроенергії для підвищення енергетичної стійкості. Ми зосередимося на енергетичному секторі та будемо підтримувати технології США» — так коротко на сайті окреслено майбутні напрями роботи.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉