Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Малі модульні реактори почнуть працювати в Україні не раніше 2027 року — Геннадій Рябцев

Малі модульні реактори почнуть працювати не раніше 2027 року — Геннадій Рябцев

Малі модульні реактори почнуть працювати не раніше 2027 року — Геннадій Рябцев

Україна зможе забезпечити баланс відновленої енергетичної системи завдяки малим модульним реакторам (ММР), але не раніше, ніж за 5 років. Про це у вівторок, 24 січня, під час онлайн-дискусії на тему повоєнного відновлення енергетики України заявив директор спеціальних проєктів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

«Атомна енергетика стане основою відновленої після війни української енергосистеми. Для її балансування доцільно використовувати малі модульні реактори, потужність роботи яких можна регулювати до 90%. Проте варто розуміти, що це середньострокова перспектива. Тобто побудувати та запустити ММР ми зможемо не раніше, ніж за 5 років», — зазначив Рябцев.

За словами експерта, доки система малих модульних реакторів не почне працювати, Україні доведеться далі використовувати теплові електростанції, оскільки щонайменше на найближчі 5 років альтернативу їм знайти неможливо.

Нагадаємо: у 2023 році в трьох громадах Хмельниччини проведуть експеримент, який дасть змогу місцевим бюджетам заощаджувати до 30% коштів на біопаливі. Про це розповів голова Хмельницького енергетичного кластеру Степан Кушнір під час онлайн-обговорення відбудови енергетичного сектору України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини