Facebook Pixel

Світові ціни на продовольство у квітні припинили зростання

Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча та сільськогосподарська організація ООН) у квітні знизився на 0,8% після рекордного зростання, зафіксованого в березні. Проте він виявився на 29,8% вищим, як порівняти з квітнем минулого року.

tseny-na-prodovolstvie.jpg

Зниження індексу у квітні проти березня було спричинено насамперед різким падінням цін на олії, а також незначним скороченням цін на зернові. Водночас ціни на цукор, м'ясо та молочну продукцію продовжили помірне зростання, йдеться в повідомленні.

Індекс цін на зернові у квітні проти березня знизився на 0,4%. Ціни на фуражні зернові загалом знизилися на 1,8%, водночас ціни на кукурудзу впали на 3% через те, що на ринок надходив урожай з Аргентини та Бразилії. Світові ціни на ячмінь зросли на 2,5%, на пшеницю – на 0,2%.

«Збереженню цін на високому рівні сприяли блокування портів в Україні, що триває, та побоювання щодо стану посівів у США. Водночас зростання цін стримували такі чинники, як-от збільшення постачань з Індії, більший, ніж очікувалося раніше, обсяг експорту з Російської Федерації та незначне послаблення світового попиту через високі ціни», – вважають у ФАО.

Індекс цін на олії у квітні знизився на 5,7%, як порівняти з березнем. Причиною стало зниження світових цін на пальмову, соняшникову та соєву олії.

Індекс цін на молочну продукцію зріс проти березня на 0,9%. Його зростання триває восьмий місяць поспіль. Як порівняти з березнем минулого року, індекс зріс на 23,5%. Найбільше зросли ціни на вершкове масло через обмежену пропозицію на тлі різкого зростання попиту на продукцію з короткими строками постачання. Світові ціни на сухе молоко та сир також зросли попри скорочення обсягу іноземних закупівель, що пояснюється стійким внутрішнім попитом і низьким рівнем запасів у Європі. Ціни на незбиране молоко трохи знизилися — переважно через зменшення попиту в Китаї.

Індекс цін на м'ясо у квітні зріс на 2,2% і вкотре досяг рекордного рівня. Це пов'язано зі зростанням світових цін на м'ясо птиці, свинину та яловичину. «Ціни на м'ясо птиці підвищилися внаслідок активного попиту на тлі скорочення пропозиції, спричиненого перебоями з експортними постачаннями з України та почастішання спалахів пташиного грипу в Північній півкулі», — пояснюється в повідомленні. Світові ціни на яловичину зросли несуттєво завдяки великим обсягам постачань із Бразилії.

Індекс цін на цукор у квітні зріс на 3,3%. Зростання триває другий місяць поспіль.

Подякувати 🎉