Facebook Pixel

Нові умови мобілізації, тарифи, субсидії: що зміниться для українців у травні 2024 року

У травні 2024 року в Україні не буде додаткових вихідних, не зміняться пенсії українців та більшість тарифів на комунальні послуги, однак у деяких регіонах країни збільшаться рахунки за воду. Про те, що чекає українців у травні, The Page розповідає у традиційному огляді.

Субсидії у травні 2024 року

З 1 травня відбудеться масовий перерахунок житлової субсидії на період, що не опалюється. Його проведуть автоматично всім домогосподарствам, крім тих, у яких відбулися зміни у майновому стані чи складі домогосподарства. Але деяким домогосподарствам необхідно в обов'язковому порядку звернутися із заявою та декларацією, щоб мати літню субсидію, а надалі — зимову.

На наступний сезон житлову субсидію призначатимуть за особистим зверненням у таких випадках:

  • заявник орендує приміщення для проживання;
  • наявність внутрішньо переміщених осіб у складі домогосподарства;
  • кількість осіб, які фактично проживають у домогосподарстві, менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання зрідженого газу, твердого та рідкого пічного палива.

Соціальний захист військовослужбовців у травні

З 4 травня 2024 року набуде чинності закон №3621-IX, який частково змінює питання соціального захисту військовослужбовців та поліцейських.

Зокрема, для військових, які самостійно виховують дитину, передбачається можливість відпустки до 14 днів, якщо дитина віком до 14 років потребує догляду через хворобу. Також під час особливого періоду військовим надаватимуть відпустку з народження дитини.

Збільшено тривалість лікування військових до 12 місяців поспіль (зі збереженням грошового та матеріального забезпечення). Через 4 місяці лікування потреба у тривалому лікуванні визначається ВЛК.

Крім цього, до законодавства вносяться зміни щодо дотримання ґендерної рівності, недопущення дискримінації за ознакою статі, сексуальних домагань, насильства за ознакою статі тощо.

Тарифи на водопостачання в Україні у травні 2024 року

З 1 травня у деяких невеликих містах України збільшиться вартість послуг водопостачання – рішення про це ухвалюють місцеві ради.

У великих містах тарифи встановлює НКРЕКП. Збільшення тарифів комісія вже неодноразово анонсувала, але рішення поки що не ухвалене.

Нові умови мобілізації

Нові умови мобілізації

Нові умови мобілізації та проходження військової служби

Новий закон про мобілізацію та проходження військової служби в Україні набирає чинності 18 травня. Проте окремі положення почнуть діяти пізніше. Серед них положення щодо військово-транспортної повинності (мобілізації транспорту): вони набудуть чинності з середини січня 2025 року.

Призовники та військовозобов'язані мають оновити свої дані у ТЦК до середини липня 2024 року. Для цього тим, хто перебуває в Україні, потрібно особисто з'явитися до ТЦК, Центру надання адмінпослуг або зробити це у своєму електронному кабінеті військовозобов'язаного (цей сервіс поки що не працює). Військовозобов'язані, які перебувають за кордоном, можуть повідомити себе за офіційною електронною адресою ТЦК або за телефоном, вказаним на сайті ТЦК за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет.

Нові умови мобілізації

Нові умови мобілізації

Особи, які перебувають не в Україні та зняті з військового обліку через перебування за кордоном, повинні знову стати на облік протягом 30 днів з моменту набрання чинності постановою Кабміну про облік громадян, які перебувають за кордоном.

З 1 вересня 2025 року розпочинається навчання всіх студентів базової військової підготовки. Також із цієї дати стартує навчання військовій справі осіб, які вперше хочуть обійняти посади на держслужбі чи в органах прокуратури. Сама вимога мати таку військову підготовку для вступу на посаду почне діяти з 1 вересня 2026 року або з моменту скасування воєнного стану.

До середини липня 2024 року Кабмін має вжити заходів щодо перевірки висновків МСЕК (медико-соціальних експертних комісій) щодо встановлення інвалідності особам 25-50 років, вжитих після 24 лютого 2022 року.

Нові умови мобілізації

Нові умови мобілізації

Зміни правил дорожнього руху з 1 травня 2024 року

В Україні з 1 травня денні ходові вогні чи ближнє світло фар поза населеними пунктами тепер потрібно включати завжди, а не лише з 1 жовтня до 1 травня, як було раніше.

За порушення цієї норми передбачено штраф у розмірі від 425 до 510 грн.

Мультипредметне тестування у 2024 році

2024 року національний мультипредметний тест (НМТ) для випускників проводиться у період з 14 травня по 19 липня. Основна сесія відбудеться з 14 травня до 25 червня, а додаткова – з 11 по 19 липня.

Усі предмети складатимуть протягом одного дня. Кожен із учасників зможе дізнатися точну дату до 8 травня в особистому кабінеті.

Якщо реєстрація на основну сесію вже завершилася, на додаткову можна зареєструватися з 10 до 15 травня.

Результати НМТ оголосять до 2 липня (основна сесія) чи до 26 липня (додаткова).

Українські випускники за кордоном зможуть скласти тестування у спеціальних центрах, створених у 57 містах 32 країн.

Митні перевірки у травні

У березні Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9456, який 26 березня надіслано на підпис президенту. Якщо він його підпише, то в Україні з 1 травня 2024 року частково відновляться митні перевірки. Йдеться про своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати митних платежів. Перевірятимуть платників податків, які ввозять у період дії воєнного стану товари, включаючи гуманітарну допомогу.

Перевірятимуть лише тих, хто ввозить підакцизні товари, або товари, на які встановлено вивізне мито. Перевірять і тих, хто оформив митні декларації зі звільненням від сплати митних платежів, використанням пільг, розстроченням сплати митних платежів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉