Facebook Pixel

Санкції проти Китаю обійдуться простим американцям у $12 мільярдів щорічно

Якщо США введуть додаткові санкції відносно Китаю ще на $300 млрд, то американські споживачі додатково платитимуть $12,2 млрд на рік. На $4,4 млрд подорожчає одяг, на $2,5 млрд — взуття, на $3,7 млрд — іграшки та на $1,6 млрд — побутова техніка.

Про це повідомила Національна федерація роздрібної торгівлі США (NRF), передає Reuters.

На думку старшого віце-президента NRF зі зв’язків з урядом Девіда Френч, в короткостроковій перспективі рітейлери продовжать працювати з постачальниками з Китаю, а додаткові витрати через санкції перенесуть на покупців.

«Факт залишається фактом, що для багатьох модних брендів і роздрібних продавців Китай залишається постачальником номер один у світі, і у ритейлерів немає реалістичних варіантів вибору інших виробників, які могли б замінити Китай», — сказав Френч.

Багато ритейлерів, зокрема JC Penney Co і Macy’s Inc., виступають проти збільшення тарифів на китайські товари і попереджають про підвищення цін для внутрішніх споживачів.

Асоціація індустрії моди США, яка представляє бренди, роздрібних торговців, імпортерів і оптовиків США, підрахувала, що через додаткові санкції одяг і домашній текстиль подорожчають на американському ринку на $4,9 млрд на рік. Наприклад, сім’я з чотирьох чоловік заплатить лише за одяг додатково $60 на рік.

Контекст

  • Конфлікт між США і Китаєм загострився у травні 2019 року, коли президент США Дональд Трамп підвищив до 25% мито на китайські товари обсягом $200 млрд на рік.
  • Китай прийняв відповідні заходи — ввів 5 – 10 -%-процентні тарифи на імпорт продукції з США обсягом $60 млрд. У 2018 році Китай поставив товарів в США на $478 млрд, в той час як імпорт зі Штатів до Піднебесної склав $155 млрд.
  • 17 червня міністр торгівлі США Вілбур Росс заявив, що Трамп готовий ввести податки на імпорт китайських товарів на $300 млрд. Головна причина — відсутність торгової угоди.
  • Передові технологічні компанії США — Apple, Dell, HP, Intel, Microsoft, Sony і Nintendo - попросили Дональда Трампа скасувати нові мита проти Китаю.
Подякувати 🎉