Facebook Pixel

Кожен американець втратить $831 через нові мита на китайські товари

Автор

Зростання цін на товари обійдеться середньому американцеві в $211, і ще $620 кожен громадянин США втратить у результаті зниження продуктивності в економіці, йдеться в дослідженні Федерального резервного банку Нью-Йорка.

Торік торгові розбіжності між США і Китаєм обходилися американцям майже удвічі дешевше – $414.

Продукція подорожчає як для імпортерів, так і для споживачів. Це призведе до того, що американські компанії-імпортери, які співпрацювали з Китаєм, можуть реорганізувати свої ланцюжки поставок, щоб купувати продукцію на інших дешевих ринках для компенсації збитків. Наприклад, у В’єтнамі. Або ж навпаки – будуть змушені нарощувати купівлю товарів за цінами, вищими за ті, що були в Китаї до зростання мит.

Telegram Logo

Справа в тому, що американські покупці імпорту з Китаю тепер повинні платити податок на імпорт у доповнення до базової ціни. Тобто, якщо компанія або споживач імпортує з Китаю товари по $100 за одиницю, то мито на 10% призведе до зростання внутрішньої ціни — до $110 за одиницю.

В огляді також наголошується, що зростання мит може створити великі економічні спотворення і зменшить доходи США від митних зборів

Відносини між Китаєм і США напружені вже давно. Після приходу в Білий дім президента Дональда Трампа країни підвищують тарифи на товари, які вони імпортують одна від іншої. США після зриву торгових переговорів з Китаєм підняли з 10% до 25% мита на товари китайського експорту, обсяг якого був оцінений у $200 млрд щорічно. Пізніше Вашингтон почав процес введення нових тарифів на решту китайського імпорту вартістю $300 млрд. До цієї групи входять практично всі споживчі товари, включаючи одяг, взуття і навіть газонокосарки. Пекін у відповідь запровадив тарифи у розмірі 5-10% на імпорт продукції з США обсягом $60 млрд.

Коментарі

Всі новини