Facebook Pixel

Торгова війна США та Китаю загрожує світовою фінансовою кризою — G20

Міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер заявив, що такі торговельні конфлікти, який виник між США та Китаєм, загрожують зростанню світової економіки.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на агентство AFP.

Торговий конфлікт став однією з головних тем саміту міністрів фінансів і глав центробанків країн Великої двадцятки, який 8 – 9 червня проходив у Японії.

Telegram Logo

Керуючий директор МВФ Крістін Лагард, яка була присутня на саміті, заявила, що країни G20 повинні зробити рішення торгових проблем пріоритетним, пише Asia Nikkei Review. «Ми зустрілися в той час, коли світова економіка демонструє попередні ознаки стабілізації і прогнозується посилення росту. Шлях вперед залишається нестабільним і схильним до кількох ризиків зниження», — сказала Лагард.

А втім, міністр фінансів США Стівен Мнучін вважає підвищені митні збори на китайські товари «економічним шансом» для інших країн. На думку Мнучіна, конфлікт не вплинув на внутрішній ринок США, оскiльки споживачі захищені від впливу підвищеного мита.

США і Китай — найбільші економіки світу. Конфлікт між ними загострився в травні 2019 року, коли президент США Дональд Трамп підвищив митні збори на китайські товари обсягом $200 млрд на рік до 25%. Китай вжив відповідних заходів — запровадив 5 – 10% -і тарифи на імпорт продукції з США обсягом $60 млрд.

Наступна зустріч Трампа та китайського лідера Сі Цзіньпіна запланована на кінець червня в Японії.

У 2018 році Китай поставив товарів до США на $478 млрд, в той час як імпорт зі Штатів до Піднебесної склав $155 млрд.

Коментарі

Всі новини