Facebook Pixel

Допомога аграріям – виробництво азотних добрив в Україні значно зросте

Підприємство «Рівнеазот», яке входить до азотного бізнесу Group DF Дмитра Фірташа, перезапустило базові цехи з виробництва мінеральних добрив: аміаку, неконцентрованої азотної кислоти та аміачної селітри.

Потужність запущеної лінії аміаку – 650 тонн/добу, неконцентрованої азотної кислоти – 1000 тонн/добу. Цех аміачної селітри працюватиме за максимальною потужністю працюючої лінії аміаку, тобто щонайменше 40 тис. тонн селітри на місяць.

«Після завершення планової ремонтної кампанії завод успішно перезапущено. Можна впевнено сказати, що до нового високого сезону ми підготувалися. Продукція відвантажується замовникам у всій країні. Підприємство набирає обертів попиту, що пропорційно зростає. Усі контракти будуть виконані чітко і вчасно», – сказав Михайло Заблуда, голова правління ПрАТ «Рівнеазот».

Під час весняно-літньої кампанії 2024 року на підприємстві було відновлено роботу агрегату підготовки синтезу газу та модернізовано агрегат синтезу аміаку. Усі роботи було здійснено у рамках інвестиційної програми Ostchem (азотній бізнес групи Group DF), яка стартувала два роки тому та супроводжувалася значними інвестиціями в основні фонди заводу. Мета інвестицій: оптимізація витратних коефіцієнтів, скорочення втрат різних видів енергії та відповідно покращення показників собівартості готової продукції.

Раніше повідомлялося, що українські аграрії у травні та червні збільшили попит на азотні добрива щонайменше на 15%. Серед основних чинників нетипового для цього періоду попиту – зростання цін на зерно та поява у аграріїв додаткових ресурсів на закупівлю добрив, зниження цін на базові добрива, порушення логістичних ланцюжків імпортерів, а також складна ситуація в українській електроенергетиці.

Подякувати 🎉