Сьогодні, 9 жовтня, мав відбутися онлайн-аукціон із приватизації АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК). Оскільки на аукціоні зареєструвався лише один учасник, він зможе купити ОГХК за процедурою викупу. Про це стало відомо увечері 8 жовтня.
Фонд держмайна як організатор аукціону має опублікувати рішення про приватизацію шляхом викупу протягом п’яти робочих днів від дня завершення торгів. Таке рішення також має погодити Кабінет міністрів.
Право викупити лот отримала компанія ТОВ «Цемін Україна», що входить до NEQSOL Holding Насіба Хасанова (Азербайджан). Цей холдинг володіє оператором «Водафон Україна».
«Цемін Україна» запропонувала за 100% акцій ОГХК на 39 млн грн (це крок аукціону) більше за стартову ціну, яка становить 3 899 358 000 грн. Покупець також повинен буде сплатити ПДВ на суму покупки.
За даними YouControl, основний КВЕД «Цемін Україна» – 73.20 «Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки».
Відповідно до умов приватизації, новий власник має зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію виробництва не менше 400 млн грн, погасити кредиторську заборгованість розміром понад 609 млн грн (станом на кінець березня 2024 року) та не звільняти працівників протягом шести місяців.
«NEQSOL Holding зробив цей крок як потенційний стратегічний інвестор, який у разі визнання переможцем планує разом із виконанням усіх приватизаційних зобов'язань, що охоплюють соціальні, екологічні та технічні аспекти, реалізувати плани модернізації, розробки нових продуктів з використанням глибокої переробки сировини та розширення на глобальних ринках», – заявив регіональний директор NEQSOL Holding в Україні Володимир Лавренчук.
Що таке ОГХК
На сайті ФДМУ зазначено, що ОГХК – найбільший виробник титанових та цирконієвих руд у Європі, що виготовляє понад 350 тис. тонн концентратів руд. Компанія експортує свою продукцію до 35 країн – експорт становить 90% чистого виторгу.
Діяльність АТ «ОГХК» розподілена між двома дочірніми підприємствами: «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» (Дніпропетровська обл.) та «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» (Житомирська обл.).
Станом на 30.06.2024 року в компанії працювало 4056 осіб. Чистий прибуток за І півріччя 2024 року склав 61,6 млн грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також