Facebook Pixel

ГЕС у 1,5 раза перевиконують план генерації: підсумки енергетичного тижня

Днями було анонсовано початок спільних аукціонів з розподілу перетину на експорт/імпорт електроенергії на європейській платформі JAO зі Словаччиною та Угорщиною. Екскерівник Міненерго Ольга Буславець вважає, що це важливий крок на шляху полегшення експорту електроенергії з України, потреба в якому може зрости вже за місяць-два.

Актуальним є і питання з дозволу експорту природного газу, яке було заборонено після 24 лютого 2022 року. Україна вже майже пройшла другий воєнний опалювальний сезон, причому цього року виключно за рахунок ресурсу внутрішнього видобутку. Тому з технічного боку відкриття експорту не викликає ризику безпеки постачання, вважає експерт.

«Лібералізація торгівлі та відкриття експорту здатні надати додаткові стимули для ринкових гравців, залучити додаткові кошти в країну та відповідають європейським енергетичним директивам та Угоді про Асоціацію», – зазначив Секретаріат Energy Community у своєму недавньому Огляді ринку газу України.

Підсумки енергетичного тижня з 5 по 9 лютого 2024 року

В роботі знаходяться 23 блоки ТЕС та ТЕЦ, з них один енергоблок ТЕС працює на газі.

Обсяг вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ зріс майже на 60 тис. тонн та становить 860 тис. тонн.

9 енергоблоків АЕС, що знаходяться на неокупованих територіях, працюють в енергосистемі України. Три енергоблоки працюють зі зниженою потужністю через проведення ремонтних робіт.

Виробництво електроенергії на українських ГЕС більше в 1,5 раза, ніж передбачено прогнозним балансом Міненерго, завдяки сприятливим погодним умовам (тало-дощовому паводку). Рівень водосховищ відповідає рішенню Міжвідомчої комісії щодо встановлення режиму роботи ГЕС.

Виробництво електроенергії СЕС та ВЕС залишається на сезонному рівні.

Борг «Укренерго» перед «Гарантованим покупцем» становить 26 млрд грн.

Споживання газу в лютому 2024 року нижче рівня минулого року на 8% (погодний фактор та споживання для генерації), а також нижче за аналогічний період 2021 року на 36%.

Видобуток газу в Україні в січні 2024 року вищий за аналогічний період 2023 року на 4,5%.

Загальний рівень запасів природного газу в українських ПСГ становить 9,5 млрд кубів, що нижче за середній рівень у 2015-2018 роках на 2% і нижче минулого року на 7%. Відбір газу з ПСГ у лютому 2024 року в середньому становить 58 млн куб м на добу.

Ціни на оптовому ринку електричної енергії в Україні за тиждень зросли на 2% у робочі дні. Індекс базового навантаження цього робочого тижня становив у середньому 3 528 грн/МВт∙год. За лютий 2024 року індекс РДН базового навантаження становить 3277 грн/МВт∙год, що на 3% менше за показник січня 2024 року.

«Нафтогаз» продовжує закупівлю природного газу українського видобутку через «Нафтогаз Трейдинг» на УЕБ: 5 лютого купив 1,5 млн кубометрів (ресурс лютого по 11,7 тис. грн без ПДВ за 1 тис. куб. м). Минулого року «Нафтогаз» у 1-му кварталі імпортував 1 млрд кубометрів із Європи замість закупівлі газу внутрішнього видобутку. На початку лютого 2024 року «Нафтогаз» відновив закупівлю газу, який в українських ПСГ зберігають нерезиденти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉