Facebook Pixel

Провідний розробник штучного інтелекту купує доступ до матеріалів найбільших медіакомпаній

Компанія OpenAI, якою керує Сем Альтман, підписала угоду, яка надає їй доступ до контенту деяких найбільших видань новин, що належать медіаконгломерату News Corp (The Wall Street Journal, MarketWatch, The Times та інших). Декількома тижнями раніше вона уклала угоду про ліцензування контенту видання Financial Times для розробки моделей штучного інтелекту. Перед цим вона уклала угоду про контент з платформою соціальних мереж Reddit та іншими видавцями новин та платформами, включаючи батьківську компанію Politico, Associated Press, Dotdash Meredith.

Доступ до масивів даних може допомогти покращити контент, створюваний чат-ботом ChatGPT, який може генерувати людські відповіді на підказки та створювати резюме довгого тексту.

Такі партнерства також мають вирішальне значення для навчання моделей штучного інтелекту і можуть бути прибутковими для видавців новин, котрим традиційно відмовляють у частині прибутку, який інтернет-гіганти одержують за поширення свого контенту, пише Reuters. OpenAI не розкрила фінансових деталей своєї останньої угоди, але газета Wall Street Journal, що належить News Corp, повідомила, що за п'ять років виплати можуть становити не менше 250 мільйонів доларів.

Угода передбачає, що контент не стане доступним у ChatGPT відразу після його публікації на одному з сайтів новин.

Про угоду було оголошено в розпал запеклих перегонів між OpenAI, що підтримується Microsoft, та її конкурентами, такими як Google, за розробку передових чат-ботів зі штучним інтелектом.

News Corp веде «просунуті» переговори з компаніями, які займаються штучним інтелектом, про угоди щодо ліцензування контенту, заявив генеральний директор News Corp Роберт Томсон.

Альтман назвав це партнерство «моментом гордості для журналістики та технологій».

«Ми дуже цінуємо історію News Corp як лідера у висвітленні останніх новин по всьому світу та раді розширити доступ наших користувачів до її високоякісних репортажів, – сказав керівник OpenAI. – Разом ми закладаємо основу для майбутнього, в якому ШІ глибоко поважає, удосконалює та підтримує стандарти журналістики світового рівня».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉