Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У НБУ вважають дуже вірогідним подальше підвищення облікової ставки

НБУ: подальше підвищення облікової ставки є дуже вірогідним. Фото: bank.gov.ua

НБУ: подальше підвищення облікової ставки є дуже вірогідним. Фото: bank.gov.ua

У Національному банку України вважають, що для приведення інфляції до цілі 5% у 2022 році з високою ймовірністю доведеться надалі посилювати монетарні умови. Отже, на найближчих засіданнях правління НБУ з питань монетарної політики найімовірніше відбудеться підвищення облікової ставки. Про це повідомляється на сторінці регулятора у Facebook.

У грудні відбувся останній у 2021 році перегляд облікової ставки. Правління НБУ вирішило підвищити її до 9% річних для забезпечення стійкого зниження інфляції до цілі 5%. Під час дискусії, що передувала засіданню правління, таке рішення підтримала й більшість членів Комітету з монетарної політики (КМП). За підвищення облікової ставки на 0,5 в. п. до 9% висловилися семеро членів КМП, троє вважали, що крок має бути більшим – 1 в. п. (до 9,5% річних).

Що в НБУ збираються робити для зниження інфляції

У вересні інфляція очікувано сягнула свого піку й у жовтні — листопаді почала знижуватися, проте повільніше, ніж прогнозувалося. Основна причина – розширення впливу високих світових цін, зокрема, на енергоносії та сировину, на вартість дедалі більшого переліку товарів і послуг усередині країни через зростання витрат бізнесу. Впливало і збільшення витрат на транспортну логістику та оплату праці. Геополітична напруга посилила тиск на валютному ринку. Погіршилися також інфляційні очікування. Загалом баланс проінфляційних ризиків залишався зміщеним вгору.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тому Національний банк вирішив посилити монетарну політику, щоб не допустити закріплення інфляції та очікувань на високих рівнях. Натомість збереження облікової ставки незмінною призведе до подальшого погіршення інфляційних очікувань, відпливу капіталу з України та зростання дохідності внутрішніх держоблігацій (ОВДП). Тож рано чи пізно НБУ доведеться реагувати на посилення ризиків, але жорсткіше й відповідно до додаткових втрат для економіки.

Якою має бути подальша траєкторія облікової ставки

У НБУ вважають, що для приведення інфляції до цілі 5% у 2022 році з високою ймовірністю доведеться підвищувати облікову ставку та регулювати ліквідність у банківській системі для посилення впливу попередніх підвищень облікової ставки на інфляцію.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини