Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ очікувано підвищив облікову ставку до 9% річних

НБУ підвищив облікову ставку Фото: bank.gov.ua

НБУ підвищив облікову ставку Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ), як і очікував ринок, підвищив облікову ставку на 50 базисних пунктів – до 9% річних із нинішніх 8,5%. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Згідно з повідомленням, це рішення спрямовано на нівелювання впливу додаткових проінфляційних ризиків, покращення інфляційних очікувань і забезпечення сталого зниження інфляції до 5%. У разі подальшої реалізації проінфляційних ризиків Національний банк готовий підвищувати ключову ставку на найближчих засіданнях правління з монетарної політики.

У Нацбанку додали, що пік інфляційного сплеску пройдено, проте інфляція знижується повільніше, ніж очікувалося. Зокрема, у жовтні зростання споживчих цін пригальмувало до 10,9% у річному обчисленні, у листопаді інфляція й далі сповільнювалася через вичерпання низької торішньої бази порівняння, кращі урожаї, адміністративні рішення щодо тарифів ЖКГ і вплив попередніх рішень щодо посилення монетарної політики.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас траєкторія інфляції залишається вищою, ніж передбачалося в жовтневому макропрогнозі Нацбанку, через посилення тиску на ціни дедалі ширшого переліку товарів і послуг споживчого набору внаслідок вторинних ефектів подорожчання продовольчих товарів і енергоносіїв, а також зростання витрат бізнесу на логістику та оплату праці.

Контекст Нагадаємо, що у вересні 2021 року Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5%.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини