Facebook Pixel

«Не бійтеся сіяти буряки!»: Міністр агрополітики пообіцяв виробникам цукру допомогу з газом

Уряд знайде для виробників цукру рішення про прийнятну вартість газу на період цукробурякового виробництва на заводах.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Особливо хочу звернутися до асоціації «Укрцукор». У разі надвисоких цін на природний газ восени 2022 року Уряд знайде для цукробурякової галузі збалансоване рішення про ціноутворення на газ на період цукробурякового виробництва на заводах. Тому спокійно інвестуйте у вирощування та плануйте посівні площі відповідно до сівозміни», — повідомив він.

Він також повідомив, що з 1 по 5 лютого проходитиме прийом заявок на березень про придбання природного газу власного видобутку від підприємств для підприємств, що виробляють соціально значущі продукти.

«Ці підприємства включені до Переліку суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значущість», — уточнив міністр.

Зазначимо, що всі торги із продажу блакитного палива за пільговою ціною відбуваються на Українській енергетичній біржі.

Нагадаємо, що 2022 року Україна зустріла з різким подорожчанням енергоресурсів. Як наслідок, підприємства харчової промисловості зіткнулися з різкою дорожнечею газу. А його вартість газу становить значну частину собівартості виробництва харчових продуктів.

Як Мінагро вирішила питання з дорогим газом для виробників їжі

  • Мінагрополітики наприкінці грудня підписало Меморандум про порозуміння щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку з асоціаціями, які об'єднують виробників соціально значущих продуктів.
  • Міненергетики уклало відповідний меморандум з асоціаціями щодо домовленості щодо продажу газу власного видобутку.
  • Мінагрополітики звернулося до Мін'юсту з проханням надати перелік суб'єктів господарювання, які згідно з Єдиним державним реєстром здійснюють виробництво соціальних товарів.
  • Міністерство юстиції автоматично сформувало та подало до Мінагрополітики перелік із 6516 українських підприємств, що підпадають під вищезгадані види діяльності.

На підставі отриманих даних Мінагрополітики затвердило перелік відповідних підприємств та одразу розіслало його до профільних асоціацій та обласних державних адміністрацій (ОДА) для коригування списків та їх перевірки.

Подякувати 🎉