Представники української влади під час Конференції з відновлення України (URC-2023), яка зараз проходить у Лондоні, роблять багато оптимістичних заяв.
Так, перший віцепрем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко сказала, що Україна поставила мету за 10 років наростити ВВП зі $161 млрд до $1 трлн, «оскільки країні необхідно мати сильну армію чисельністю понад 500 тис. осіб і розвивати соціальну сферу, освіту, охорону здоров'я».
«Економічні правила дають змогу фінансувати ці галузі без критичного навантаження на бюджет. Ми не хочемо вдарити по бізнесу, ми віддані принципам економічної свободи», – запевнила перший віцепрем'єр.
Свириденко зазначила, що ринок реконструкції та розвитку України протягом наступних 20 років становитиме понад $500 млрд, крім того, заміщення російського та китайського експорту на постачання до країн ЄС також дає ринок потенціалом щонайменше $200 млрд щорічно.
За її словами, Україна має намір створити сприятливі умови для роботи бізнесу й зараз, і після перемоги у війні, проводячи структурні реформи, реформи у сфері боротьби з корупцією та побудови правової держави.
«На додаток до цього прямо зараз ми працюємо над конкурентоспроможною податковою системою та зосереджені на розвитку ринку праці, щоб упоратися з проблемами повоєнного відновлення України», — заявила перший віцепрем'єр.
На прохання хід конференції прокоментував Денис Альошин, директор зі стратегічного розвитку компанії «УкрЛітійВидобування», який бере в ній участь.

Конференція з відновлення України URC-2023
«Дуже потужним сигналом для України стало те, що Ukraine Recovery Conference відвідали представники всіх розвинених країн і висловили свою підтримку нашій країні. Це означає, що ми й далі перебуваємо у фокусі всього цивілізованого світу, який підтримує нас у боротьбі з країною-агресором», – сказав він.
Однак європейці та американці також в унісон говорять, що великі інвестиції в Україну після перемоги підуть лише в разі ефективної реформи судової системи та зусиль боротьби з корупцією, які дадуть наочні результати. Вони переконані, що це цілком можливо, оскільки «деякі еволюційні процеси вже мають місце». Але ще багато треба зробити. «Мабуть, це найголовніший сигнал, який можна було почути в більшості виступів великих політиків у Лондоні», – зазначив Альошин.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!