Найбільший телекомунікаційний оператор України «Київстар» планує на третину збільшити витрати на відновлення своєї інфраструктури, покладаючись при цьому на китайських постачальників, незважаючи на те, що на Заході шириться кампанія відмови від такого обладнання. Про це сказав президент компанії Олександр Комаров в інтерв'ю агентству Bloomberg, яке він дав у Лондоні у кулуарах Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference).
Оператор планує витратити $600 млн на реконструкцію, модернізацію та цифрові послуги у найближчі три роки. При цьому він повернеться до своїх давніх постачальників, таких як Huawei Technologies та ZTE для відновлення критично важливої інфраструктури.
У майбутньому оператор, ідучи за тенденціями в ЄС та США, прагнутиме послабити свою залежність від китайських технологій.
Комаров додав, що зниження такої залежності не буде «простою справою» для «Київстару» і, ймовірно, вимагатиме спільного плану, розробленого Європою, США та Україною. «Ми маємо мережі. Ми надаємо критично важливі послуги», – пояснив топ-менеджер.
Зараз багато операторів у ЄС використовують обладнання Huawei та ZTE, але Європейська комісія посилює свою позицію щодо цих постачальників, посилаючись на побоювання щодо безпеки. У середині червня вона вперше охарактеризувала їх як високоризикові та заборонила використання їхнього обладнання в офіційних системах блоку та закликала держави-члени «вжити жорстких заходів». Це рішення викликало критику як з боку бізнесу, так і уряду Китаю, які заперечують наявність ризиків для безпеки, пише Bloomberg.
За словами Комарова, на обладнанні Huawei та ZTE побудовано майже 100% мережі радіодоступу «Київстару» та менше 30% найбільш важливої та чутливої опорної мережі.
Він сказав, що, враховуючи критично важливі послуги та довгострокові контракти на постачання, повна та термінова заміна обладнання є неможливою. За його словами, якщо урядові правила посиляться, компанія має «середньострокову програму», яка може включати обмін основних компонентів з Китаю на європейські, основними постачальниками яких можуть бути шведська Ericsson і фінська Nokia.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито