Китай намагається зайняти місце світового бізнес-лідера, яке добровільно звільняє Трамп

Сі Цзіньпін зустрічається з лідерами світового бізнесу у Пекіні. Фото: scmp.com

Голова КНР Сі Цзіньпін 28 березня закликав керівників транснаціональних компаній захистити світову промисловість та ланцюжки поставок. Пекін прагне знизити стурбованість іноземних компаній щодо стану китайської економіки на тлі загроз запровадження додаткових мит з боку США.

Сі закликав лідерів світового бізнесу дати відсіч протекціонізму, прагнучи скористатися зростаючою реакцією на підвищення мит США, щоб подати свою країну як надійного партнера.

«Нам необхідно працювати спільно, щоб підтримувати стабільність глобальної промисловості та ланцюжків поставок, що є важливою гарантією здорового розвитку світової економіки», — сказав Сі.

«Деякі країни будують маленький дворик з високими парканами, зводять тарифні бар'єри, політизують питання бізнесу, використовуючи їх як інструменти та зброю. Я сподіваюся, що ви поділитеся своїми розумними поглядами і почнете дії, щоб протистояти регресивним правилам та іграм з нульовою сумою», — закликав глава КНР.

Сі Цзіньпін зустрічається з лідерами світового бізнесу (відео)

Зустріч тривала трохи більше 90 хвилин, і сім компаній було запрошено виступити. Так, Амін Х. Насер з Aramco пообіцяв розширити інвестиції в хімічне виробництво в Китаї і похвалив країну за те, що вона «стала оазисом впевненості». Генеральний директор Mercedes-Benz Ола Калленіус і Радж Субраманіам з FedEx сиділи навпроти Сі.

«Генеральні директори, з якими я говорив, вважали, що це того коштувало, — сказав Шон Стайн, президент Американо-китайської ділової ради та один із учасників зустрічі. — Президент СІ не лише визнав різні проблеми, з якими стикаються компанії та промисловість, а й у багатьох випадках пообіцяв, що уряд вживе заходів».

Частота зустрічей між іноземними керівниками та високопоставленими китайськими чиновниками зросла за останній місяць після того, як офіційні дані показали різке падіння прямих іноземних інвестицій — найбільше падіння прямих іноземних інвестицій з часів світової фінансової кризи 2008 року.

Неповний перелік учасників зустрічі з головою КНР

«Іноземні підприємства забезпечують третину імпорту та експорту Китаю, чверть промислової доданої вартості та сьому частину податкових надходжень, створюючи понад 30 мільйонів робочих місць», — сказав Сі.

Він резюмував: «В останні роки іноземним інвестиціям у Китай також заважали геополітичні чинники... Я часто говорю: заглушаючи чуже світло, ти не станеш яскравішим».

Видання Bloomberg зазначає, що у відносинах США і КНР ще більше проблем може виникнути у квітні, коли США збираються завершити перевірку дотримання Пекіном першої фази торгової угоди, укладеної під час першого терміну президента США Дональда Трампа, і ввести мита у відповідь у всьому світі. Китай майже напевно вживе заходів у відповідь на будь-які нові мита на китайську продукцію.

Прем'єр-міністр Китаю Лі Цян днями заявив, що країна готова до «шоків, які перевершують очікування», оскільки уряд ставить перед собою амбітну мету зростання близько 5% цього року. Економісти підрахували, що Пекіну потрібно виділити трильйони юанів на стимулювання, щоб досягти цієї мети, якщо тарифи зростуть.

Читати на The Page