Facebook Pixel

ДФС наклала арешт на корпоративні права автозаправок Медведчука

Автор

Державна фіскальна служба України заарештувала корпоративні права групи компаній, яка постачала до України нафтопродукти з Росії. Про це повідомила пресслужба ДФС.

Йдеться про компанії, які були причетні до реалізації неякісних нафтопродуктів через відому мережу АЗС. Зокрема про мережі Glusco, яку пов'язують зі співголовою ОПЗЖ Віктором Медведчуком. За даними слідства, схема призвела до ухилення від сплати податків на суму у 240 млн грн.

Під час більш ніж 140 обшуків правоохоронці виявили на АЗС, нафтобазах і в сховищах бензин, дизельне паливо, паливо для реактивних двигунів, нафтопродукти невідомого хімічного складу сумарним обсягом більш ніж 10 тисяч тонн вартістю понад 350 млн грн.

Слідчі заявили, що отримали відомості про плани бенефіціарів і топменеджменту 28 компаній передати корпоративні права третім особам. Таким чином посадові особи компаній планували уникнути відповідальності та запобігти стягненню державою збитків. Однак хрест на цих планах поставило рішення суду, який заарештував корпоративні права на суму понад 700 млн грн.

Контекст. 11 березня 2021 року Служба безпеки України та Державна податкова служба провели масштабну спецоперацію на трьох нафтобазах і 105 АЗС швейцарської мережі Glusco. Обшуки проводилися в справі щодо торгівлі так званою «бодягою» — неякісним бензином.

16 березня швейцарська компанія Proton Energy Group SA заявила про припинення поставок нафтопродуктів в Україну з 1 квітня 2021 року. «Під роздачу» потрапила і мережа Glusco.

8 червня ЗМІ повідомили, що азербайджанська нафтова компанія SOCAR готова придбати мережу АЗС Glusco і вже веде з цього приводу переговори з її власником.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉