Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Доля «Альфа банку»: оптимістичне інтерв'ю та жорстке спростування НБУ

Сімеон Дянков і Андрій Пишний

Сімеон Дянков і Андрій Пишний

Увечері 17 березня глава НБУ Андрій Пишний розмістив у фейсбуці пост, який став реакцією на інтерв'ю Сімеона Дянкова, опубліковане вранці того ж дня. Дянков – довірена особа, якій було передано право голосу за акціями підсанкціонованих власників суттєвої участі у «Сенсі банку» (попереднє найменування – «Альфа банк»).

Глава НБУ заявив, що Нацбанк не надавав Дянкову доручень щодо проведення переговорів щодо пошуку потенційних інвесторів для «Сенс банку». «Неодноразові згадки в інтерв'ю про те, що регулятор визначив для пана Дянкова певні завдання щодо «зменшення частки підсанкційних осіб серед акціонерів» та «пошуку інвестора» не відповідають дійсності і є маніпуляцією, яка може ввести в оману читачів», — написав Пишний.

Він пояснив, що враховуючи накладені на співвласників банку Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова санкції, вони позбавлені права розпоряджатися власними активами та відчужувати їх у будь-який спосіб до зняття санкцій. Тому вони зокрема не можуть продати свої акції.

Пишний підтвердив, що НБУ отримав листа від потенційного інвестора «Сенс банку», на який йому було надано «вичерпну відповідь по суті». При цьому регулятор не одержав від зацікавленої сторони встановленого законом пакета документів, необхідних для узгодження суттєвої участі. «Комунікація банків з регулятором з вищевказаних питань чітко визначена законодавством і не передбачає іншого формату звернень та переговорів. Як і у випадку з потенційною докапіталізацією банку на 1 млрд дол., ми констатуємо, що необхідний пакет документів не було представлено на розгляд НБУ», – наголосив голова НБУ.

Він додав, що «можливість націоналізації будь-якого системно важливого банку розглядатиметься Кабінетом міністрів України на підставі та у спосіб, визначений законом».

Контекст Торік у травні українські ЗМІ повідомляли, що Симеон Дянков нібито отримав дозвіл від Національного банку відпрацювати питання докапіталізації «Альфа банку». Інформація про це та про зустріч із тодішнім головою НБУ Кирилом Шевченком виходила від голови наглядової ради «Альфи» Романа Шпека.

У своєму інтерв'ю Дяков зокрема сказав: «Останні кілька місяців ми найбільше спілкуємося з потенційними інвесторами з Польщі. Найближчим часом у мене будуть зустрічі в НБУ та ВП, де я хотів би узгодити наші подальші дії. І я, і польський інвестор уже направили в НБУ листи про наші наміри. Ми підписали відповідний меморандум і розпочали підготовку до due diligence. Зараз я складаю план, у якому деталізую наші подальші кроки».

15 березня у Верховній раді зареєстровано законопроект №9107. Він зобов'язує НБУ визнавати банк неплатоспроможним та виводити його з ринку у разі, якщо проти власників такої установи застосовано українські та міжнародні санкції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини