Facebook Pixel

НБУ роз'яснив ситуацію довкола українського «Альфа-банку»

«Альфа-банк» (Україна) є незалежною від російського «Альфа-банку» юридичною особою, тому він не підпадає під міжнародні санкції. На цьому наголосило Міністерство фінансів США у своєму офіційному повідомленні про введення нового пакету санкцій проти Росії, зокрема російського «Альфа-банку». Про це йдеться в повідомленні Нацбанку України.

У НБУ нагадали, що «Альфа-банк» (Україна) є системно важливим банком, який працює на території України винятково в межах українського законодавства.

Цей банк має значну частку на ринку депозитів фізичних осіб: 48 млрд грн, або понад 6% загального обсягу депозитів українців. Обсяг коштів українських підприємств у банку становить 24 млрд грн. Він обслуговує 2,6 млн фізичних осіб, 55 тис. юридичних осіб і 89 тис. фізичних осіб-підприємців. Крім того, банк обслуговує суттєву частку інфраструктури фінансового сектору (691 банкомат, 16 858 POS-терміналів, 201 відділення), працездатність якої сьогодні має критичне значення для фінансової стабільності України.

Раніше Національний банк, керуючись законодавством України, визнав ділову репутацію акціонерів «Альфа-банку» (Україна) – громадян РФ, до яких застосовано міжнародні санкції, – небездоганною й застосував заходи впливу у вигляді заборони власникам суттєвої участі використовувати право голосу.

У НБУ наголосили, що санкції, запроваджені щодо власників «Альфа-банку» (Україна), а також міжнародні санкції щодо банків Росії не накладають обмежень на роботу цього банку в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉