Зараз Міжвідомча робоча група (МРГ) розчищає завали старих регуляторних актів. Але чи є запобіжник, який дасть змогу стримати бажання відомств «наплодити» нові документи? «Я думаю, що «наплодити» не вийде, оскільки вже законодавчо встановлено, що нове регулювання має вводитися через закони. Процес законотворчості досить прозорий, суспільство та бізнес за ним пильно стежать. Нове регулювання з'являтиметься через необхідність ухвалення європейських норм. Але це — об'єктивна необхідність», — сказав в інтерв'ю заступник міністра економіки Олексій Соболев.
Проте депутати та лобісти – люди креативні, вони можуть заштовхати потрібне їм у будь-який закон. «На одних лобістів є інші. Звичайно, окремі такі випадки можливі, але системи в цьому не буде», — упевнений заступник міністра.
Контекст. Кабмін 13 січня 2023 року створив Міжвідомчу робочу групу (МРГ) для прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності. Співголовами групи є міністр економіки та міністр цифрової трансформації. До роботи групи залучають представників Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», USAID/UK aid проєкту «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також