Як український гемблінг 10 місяців допомагає державі у боротьбі з агресором. Фото: Pixabay
Спливають останні дні 2022 року, незабаром настане новий 2023 рік. Наприкінці року зазвичай підбивають підсумки зробленого та готують плани на майбутнє. Український гемблінг — не виняток із цієї традиції й теж підсумовує результати своєї роботи за рік, що минає.
Поточного року легальний гральний бізнес показав суспільству та державі, що він – вірний союзник України в боротьбі проти рашистського агресора. Війна взагалі вимагає від усіх безпрецедентних спільних дій проти ворога. Підприємці та уряд, які часто можуть недружньо ставитися один до одного в мирний час, насамперед захищаючи власні інтереси, під час війни працюють разом для спільної перемоги.
Представники легального ринку азартних ігор у цьому сенсі є чи не класичним прикладом взаємопідтримки та ефективної діяльності разом із державою.
Отже, щодо легальних організаторів грального бізнесу: вони цього року переважно достроково перераховували кошти до держбюджету для продовження ліцензій на діяльність наступного року. У такий спосіб вони доводять, що довіряють країні, вірять у перемогу та планують і надалі працювати в Україні, пов’язуючи з нею свої перспективи розвитку.
Окрім того, суттєву частину власних коштів представники грального бізнесу витратили на підвищення обороноздатності держави. Так, члени найбільшої профільної асоціації представників легального ринку азартних ігор – Всеукраїнської Ради Гемблінгу (Ukrainian Gambling Council – UGC) витратили на допомогу суспільству й армії за майже 10 місяців війни понад 500 млн грн на гуманітарну та військову допомогу.
Компанії Cosmolot, GGPoker, Parimatch Ukraine, Favbet, VBET, PIN-UP Ukraine поставили волонтерську роботу та благодійну діяльність на системну основу. Вони регулярно закуповують і передають нашим бійцям амуніцію, технічні засоби зв'язку, дрони, авто, паливо та харчові продукти. Крім того, ліцензовані організатори ринку азартних ігор здійснюють підтримку багатьох державних і регіональних гуманітарних проєктів.
Так, Parimatch Ukraine постійно забезпечує військових швидкісними та всюдихідними авто, станціями супутникового інтернет-зв'язку Starlink, супутниковими телефонами, раціями, тепловізорами, дронами та запчастними до них, а також портативними обігрівачами, електрогенераторами, зарядними станціями, одягом та іншою військовою амуніцією. Лише в листопаді компанія витратила на це 16 млн грн, а загалом за 10 місяців – понад 250 млн грн.
Компанія PIN-UP Ukraine зосередилася на гуманітарній допомозі українцям, які постраждали від воєнних дій. Для них компанія організувала забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності. Загалом це понад 300 тонн гуманітарної допомоги. Також PIN-UP Ukraine допомогла медичним установам і вивезла на реабілітацію до Італії дітей із Київської області, які перебували в окупації.
Починаючи з 24 лютого компанія Cosmolot передає постійний відсоток від свого доходу на потреби ЗСУ. Загалом за 10 місяців донати на потреби армії склали понад 15 млн грн. Варто також зазначити, що Cosmolot стала партнером української технологічної компанії UA Dynamics, яка розробляє й виробляє багаторазові ударні дрони Punisher.
Cosmolot запустила платформу сучасних винаходів і виробів воєнного часу Brave Inventors. Онлайн-експо націлене на об’єднання зацікавлених сторін у досягненні перемоги та посилення фронту найновітнішими розробками.
З перших днів війни група компаній Favbet забезпечує бойові підрозділи ЗСУ позашляховиками та військовою амуніцією. За сприяння Favbet ЗСУ вже отримали понад 55 авто – переважно це позашляховики, мікроавтобуси, карети «швидкої допомоги». Також група компаній передає для ЗСУ дрони, технічні засоби, системи зв’язку. Придбано й передано декілька протидронових систем.
За сприяння фонду Favbet Foundation забезпечується евакуація людей із прифронтових населених пунктів. Загалом станом на початок листопада група компаній допомогла українській армії на десятки мільйонів гривень. Цифра зростає щодня. Майже 5 млн грн переведено на спецрахунок Національного банку України та підтримку United24. Ще 1,9 млн грн отримав фонд «Повернись живим».
Компанія GGPoker переважно перераховує кошти на спеціалізований рахунок Національного банку України, з якого фінансуються загальнодержавні гуманітарні проєкти. Загалом із початку повномасштабної війни на благодійництво було витрачено приблизно 10 млн грн.
У межах Світової серії покеру (WSOP), що проходить цього року в онлайн-форматі, у найбільшому покер-румі GGPoker було проведено спеціальні благодійні турніри, фіксовані суми з кожного бай-іну також перераховувалися на спецрахунок НБУ.
З лютого поточного року компанія VBET витратила понад 7 млн грн на підтримку таких проєктів, як-от:
- надання житла для внутрішньо переміщених осіб (Leo States);
- допомога переселенцям, що постраждали внаслідок бойових дій («Восток SOS»);
- допомога молодим матерям (проєкт «280 днів»);
- забезпечення переселенців харчовими продуктами («Фудбенк»);
а також на адресну допомогу дітям із важкими хворобами, ЗСУ, підтримку волонтерських центрів у різних куточках країни тощо.
Окрім цього, працівники VBET беруть активну участь у волонтерському русі. Було проведено десятки аукціонів, кошти з яких йшли на закупівлю тепловізорів. Також компанія разом з УАФ організувала продаж віртуальних квитків на матчі збірної України. Усі зібрані кошти було перераховано платформі United24. А за підтримки амбасадора VBET Олександра Зінченка в Україну було направлено понад 500 аптечок і рацій.
Окремо варто зазначити, що саме тоді, коли легальний гемблінг намагається допомогти державі, нелегали намагаються під час війни ошукати наших громадян. Тому питання боротьби з нелегальним гральним бізнесом в Україні зараз стало ще більш актуальним, ніж було до початку повномасштабної війни.