Facebook Pixel

Вчені зібралися виробляти під Чорнобилем крафтову горілку

У Великобританії українські та британські вчені спільно виготовили експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь з чорнобильської води. Розробники використовували традиційну методику «homemade». Про це повідомили у пресслужбі Держагенства України з управління зоною відчуження.

У повідомленні говориться, що для виготовлення партії «Атомік» використовували воду з чорнобильських свердловин. Алкоголь розводили з мінеральною водою з водоносного шару Чорнобиля, який має схожий хімсклад з грунтовими водами Шампаня у Франції. У цій воді радіоактивного забруднення не виявили.

Quote«Чорнобильська горілка — це більше не один з міфів, а реальність», — заявив голова держагентства Віталій Петрук.

А професор з університету Портсмута Джим Сміт вважає, що ця пляшка алкоголю, можливо, найважливіша в світі.

Далі вчені хочуть виготовляти крафтову горілку з зерна, яке вирощене в зоні обов'язкового відселення, і повертати 75% прибутку громаді постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів.

Але вчені не планують вирощувати зерно в зоні відчуження в промислових масштабах, оскільки там зараз заповідник дикої природи.

Quote«Замість цього ми хочемо працювати в зоні обов'язкового відселення, де рівень забруднення значно нижчий і де все ще проживають люди. Ми прагнемо зробити високоцінний продукт для підтримки економічного розвитку цих територій», — зазначив Сміт.

Зараз створюється соцпідприємство «Чорнобильська алкогольна компанія». Вона і буде виробляти й продавати «Атомік».

Воду і алкоголь перевірили фахівці Українського гідрометеорологічного інституту, університету Саутгемптона, геологічної та екологічної лабораторії університету Портсмута, а також незалежна лабораторія з перевірки вин і спиртних напоїв.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉