Самарський районний суд змінив запобіжний захід для одного з фігурантів справи про забруднення нафтопроводу «Дружба» заступника директора компанії «Магістраль» Сергія Баландіна з утримання під вартою на домашній арешт.
Про це повідомили агентству «Інтерфакс» у суді.
Він єдиний з чотирьох заарештованих за рішенням суду від 2 травня 2019 року фігурантів справи, хто написав явку з повинною.

У травні цей же суд обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту для директора компанії «Нефтеперевалка» Світлани Балабай, її заступника Рустама Хуснутдінова, гендиректора «Петронефть актив» Володимира Жоголєва, які є підозрюваними у справі про розкрадання нафти і забруднення трубопроводу «Дружба». Усім чотирьом не вдалося оскаржити арешт.
Ще двоє — колишній гендиректор «Самаратранснефть-термінал» Роман Ружечко і колишній бенефіціар «Петронефть» Роман Трушев — оголошені в міжнародний розшук як обвинувачені у справі. Суд виніс рішення про заочний арешт Трушева та Ружечко, їхній захист не зміг це оскаржити. 11 червня у справі з’явилися нові підозрювані — чотири працівники «Транснафти».
Контекст
- У квітні Білорусь виявила на «Мозирському НПЗ» нафту з перевищеним рівнем вмісту органічних хлоридів, і потім припинила транзит російської сировини до Європи, в тому числі і в Україну.
- Українські трейдери відреагували на ситуацію різким підняттям цін — бензин і дизпаливо на стелах АЗС подорожчали на 1−1,5 грн за літр. Пізніше їх постачання в Україну були частково відновлене. Прокачування неякісної російської нафти припинили Польща і Німеччина, територіями яких проходить північний відрізок нафтопроводу, а також Словаччина, яка контролює південний відрізок. Якісна російська нафта почала надходити в Білорусь 2 травня. Польща частково відновила транспортування російської нафти тільки 9 червня, а Німеччина — 18 червня.
- 27 травня Білорусь повернула Росії понад 80 тис. тонн забрудненої нафти. Весь об’єм забрудненої нафти, який скупчився в трубопроводах Росії, Білорусі, України і Польщі, оцінюється в 5 млн тонн.
- Експортовану нафту навмисне забруднили хлорорганічними сполуками, заявляли в «Транснафті». Джерело попадання — пункт прийому нафти в Самарській області.
- За фактом інциденту було порушено кримінальну справу про навмисне забруднення нафти, в рамках якого звинувачуються шість чоловік. Пізніше суд відправив під домашній арешт до 30 червня чотирьох фігурантів справи. 11 червня у справі з’явилися нові підозрювані — чотири працівники «Транснафти».
- Першим про відшкодування компенсації втрат від постачання забрудненої нафти в квітні заявив білоруський «Мозирський НПЗ». Він захотів отримати від «Роснафти» $155 млн. Також з претензіями звернувся польський переробник Orlen — він вимагає $450 тис. за недопоставку нафти в квітні.
- 11 червня глава «Роснафти» Ігор Сєчін попросив віце-прем’єра РФ Дмитра Козака прискорити виплату компенсації за «брудну» нафта.
- 20 червня «Транснафта» на одній з ділянок трубопроводу «Дружба» з Білорусі в Польщу зафіксувала забруднення нафти хлорорганікою.